- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza projektów
XX Triada Teatralna pn. Weselna
KONTEKST I CELE PROJEKTU
Potrzeba realizacji operacji wynika z ograniczonego dostępu mieszkańców małych miasteczek oraz mieszkańców wsi do instytucji kulturalnych takich jak: teatry, galerie sztuki, pracownie artystyczne. Dzięki realizacji tej operacji mieszkańcy (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy) wsi i małych miasteczek mogli zdobywać nowe umiejętności podczas warsztatów oraz poznawać się nawzajem – integrować, obcując ze sztuką i bezpośrednio jej doświadczając. Operacja składała się z części artystycznej, podczas której prezentowano spektakle teatralne oraz części praktycznej tj. warsztatów śpiewu, tańca, teatralnych oraz warsztatów ulicznych – zabaw tanecznych, podczas których do wspólnej „zabawy” angażowano zwykłych przechodniów. Wybór grupy docelowej był celowy: chęć rozwijania się, zdobywania nowych umiejętności oraz doświadczeń przez dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów oraz osoby niepełnosprawne wpływać będzie na wzmocnienie poczucia własnej wartości, samoakceptacji, budując przy tym postawy prospołeczne w tym tolerancję. Realizacja operacji przyczyniła się także do polepszenia jakości życia mieszkańców wsi i małych miasteczek.
ZREALIZOWANE DZIAŁANIA
W ramach operacji przeprowadzono cykl warsztatów: tanecznych, teatralnych, śpiewu ludowego, plastyki obrzędowej a także tradycyjnego wypieku chleba.
OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI
Efektem realizacji operacji była aktywizacja mieszkańców wsi i małych miasteczek na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu. Uczestnictwo w tego typu operacji aktywizuje różne grupy społeczne, w tym osoby starsze, młodzież, dzieci oraz osoby wykluczone społecznie np. osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie, jak również mniejszości narodowe mieszkające na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tego typu operacji pobudzona została kreatywność ludności zamieszkującej wsie i małe miasteczka, co z kolei może przyczynić się do ukierunkowania nowopoznanych umiejętności do rozwoju personalnego, zawodowego oraz postaw przedsiębiorczych.
Triada teatralna to impreza nietypowa. Wbrew coraz częściej organizowanym zabawom i festynom stawiającym na najprostszą rozrywkę, Triada proponuje uczestnikom spotkania z teatrem, w jego tradycyjnej formie. Okazuje się jednak, że możliwość obcowania z prawdziwą sztuką jest dla wielu ludzi dużą atrakcją i chcą uczestniczyć w organizowanych warsztatach związanych ze sztuką teatralną. Operacja zasługuje na miano „dobrej praktyki” również z tego powodu, że od 20 lat przekonuje mieszkańców regionu o tym, że sztuka nie musi być nieprzystępna i trudna a wręcz przeciwnie – może dawać dużo radości ale i prowokować do rozwoju.