- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza projektów
Głównym celem projektu było podjęcie i rozwój działalności gospodarczej oraz utworzenie miejsca pracy w formie samozatrudnienia. Prowadzenie działalności miało służyć szerzeniu kultury poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów i wystaw artystycznych. Wiązało się to z wprowadzeniem nowego produktu i usługi na rynek objęty aktywnością Lokalnej Grupy Działania „Z Nami Warto” (LGD). Projekt zakłada stopniowe zwiększanie liczby nowych klientów oraz wzrost udziału w rynku.
Grupę docelową stanowią dzieci, młodzież i dorośli z powiatu wrzesińskiego.
Zakupiono niezbędny sprzęt:
piece do wypalania ceramiki,
formy,
wyposażenie pracowni – regały, krzesła, stoły.
Na dachu budynku zamontowano instalację solarną.
Uczestniczka projektu zdobyła niezbędne kwalifikacje, m.in. ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja Artystyczna z zakresie Sztuk Plastycznych, o profilu pokrywającym się z zakresem działań w planowanej działalności.
Na podstawie ankiety wyłonione zostały grupy docelowe. Są to: dzieci i młodzież w wieku 6 -10 lat oraz kobiety 30+. Ankieta pozwoliła na stworzenie planu usług: warsztatów ceramicznych ze szkliwa lub lepienia dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztatów dla grup zorganizowanych. Dodatkowo organizowane będą warsztaty świąteczne i okolicznościowe.
Co zdecydowało o sukcesie projektu?
Innowacyjność projektu polega na utworzeniu przedsiębiorstwa oferującego usługi wcześniej nieznane i niedostępne na obszarze LGD. Nowoczesność i nowatorstwo podkreśla forma ich realizacji oraz profesjonalna organizacja zajęć przez osobę gruntowanie przygotowaną, z wieloletnim doświadczeniem teoretycznym i praktycznym.
Doświadczenia z realizacji?
Przeprowadzono analizę rynku, która wskazała brak konkurencji na obszarze LGD oraz duży popyt na organizację zajęć hobbystyczno - edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji artystycznej i sztuk plastycznych, ze szczególnym naciskiem na ceramikę artystyczną.
Dlaczego projekt zasługuje na miano dobrej praktyki?
Na rynek wprowadzony został nowy produkt w postaci warsztatów ceramicznych i twórczych, promujących kulturę wysoką i aktywizujących mieszkańców, przez nowatorski sposób prowadzenia. Uczestnicy mają okazję brać udział w cyklicznych spotkaniach poprzez możliwość wykupienia karnetów.
Pracownia zasilana jest z odnawialnych źródeł energii, co sprzyja ekologii i ma znaczenie ekonomiczne.