- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Konferencja na temat odnawialnych źródeł energii – Miszkolc, 28-29.04.2011 r.
Tematyka OZE jest jednym z priorytetów węgierskiego przewodnictwa
w Radzie UE w pierwszej połowie br. Dla Polski jest to również bardzo ważne zagadnienie stad też już na etapie konstruowania porozumienia pomiędzy węgierską i polską siecią obszarów wiejskich powstała idea organizacji wspólnej konferencji w tym zakresie.
W polsko – słowacko – węgierskiej Konferencji w Miszkolcu wzięła udział delegacja ekspertów z MRiRW i instytucji zajmujących się energia odnawialną na czele z panem Jarosławem Wojtowiczem, Podsekretarzem Stanu w MRiRW. Skład polskiej delegacji uzupełniali: Paweł Pacek, z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w MRiRW reprezentujący KSOW oraz prelegenci: Elżbieta Czerniakowska-Bojko z Departamentu Rynków Rolnych MRiRW, Ryszard Gajewski, Prezes Zarządu Polskiej Izby Biomasy, Grzegorz Brodziak Prezes Zarządu firmy POLDANOR S.A., Anna Oniszk-Popławska z Instytutu Energetyki Odnawialnej i dr inż. Mariusz Matyka z Instytutu Upraw, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
Konferencję wspólnie otworzyli pan wiceminister Jarosław Wojtowicz oraz Zsolt Németh, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Obszarów Wiejskich Węgier. Obaj ministrowie podkreślili rolę wykorzystywania surowców pochodzących z produkcji rolniczej na potrzeby energetyczne jako ważnego elementu bezpieczeństwa energetycznego państwa jak i dywersyfikacji źródeł dochodu na obszarach wiejskich.
Elementem Konferencji była wizyta studyjna, podczas której uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia gospodarstwa kwiatowego ogrzewanego wodą ze źródła geotermalnego, biogazowi przy dużym gospodarstwie hodowli bydła oraz plantacji roślin energetycznych.