Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

JAK ROZPOCZĄĆ ROLNICZY HANDEL DETALICZNY (RHD)

Partner wiodący: Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej

Realizacja operacji rozpoczyna się: w dniu 01 czerwca 2020 r. i kończy się w dniu 31 października 2020 r.

Kwota dofinansowania:  138 116,00 zł

Celem głównym operacji jest podniesienie wiedzy i świadomości wśród rolników o potencjale ekonomicznym tkwiącym w RHD oraz o  sposobach wykorzystania go dla celu poprawy dochodów. Chodzi nam również o wzrost znaczenia RHD wśród rolników w Polsce, a także przeniesienie w inne regiony kraju sprawdzonych rozwiązań dot. kanałów dystrybucji, produktów, które w konsekwencji doprowadzą do zwiększenia promocji produktów pochodzących bezpośrednio od rolników.

Cele szczegółowe operacji

·         Informacje i publikacje w internecie - produkcja oraz promocja 7 filmów wyświetlonych na takich kanałach jak Youtube czy facebook wpłynie na wzrost zainteresowania wśród rolników Rolniczym Handlem Detalicznym, co z kolei przełoży się na zwiększenie liczby prowadzących na terenie kraju rolników w RHD. Przełoży się to z kolei na zwiększenie na rynku liczby produktów w przeważającej mierze wysokojakościowych. Wpłynie to na wzrost atrakcyjności obszarów wiejskich jako interesujących dla turystów. Ponadto Partner KSOW liczy również, że zachęci rolników do przystępowania przez nich do certyfikacji w celu nabycia znaków jakości, które zwiększą atrakcyjność ich produktów oraz, że w krótkim czasie na terenie kraju pojawi się sporo produktów, które dotychczas były produkowane tylko na potrzeby własne rolników, dzięki temu na rynku pojawią się produkty z bogatą historią, atrakcyjne dla konsumentów, wzbogacające dziedzictwo kulinarne naszego kraju.

Formy realizacji operacji: informacje i publikacje w internecie.

Operacja skierowana jest do:

  • Rolników,
  • Doradców rolnych,
  • mieszkańców obszarów wiejskich,
  • nauczycieli, uczniów i studentów szkół rolniczych (w tym przynajmniej w 51% osoby do 35 roku życia mieszkający na obszarach wiejskich).

  

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009