Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

I Międzyregionalny Pokaz Alpak

Polski Związek Hodowców Alpak w partnerstwie z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach realizuje projekt I Międzyregionalny Pokaz Alpak, który odbywać się będzie w dniach 07-09 września 2018 podczas trwania XXXI Barzkowickich Targów Rolnych AGROPOMERANIA 2018.

Operacja ma na celu przeprowadzenie kompleksowej kampanii informacyjnej dotyczącej polityki rozwoju obszarów wiejskich i wsparcia finansowego chowu i hodowli alpak czego efektem będzie uświadomienie i aktywizacja społeczności wiejskiej naszego kraju o możliwościach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, a także tworzenia nowych miejsc pracy.

Projekt przewiduje organizację:

1. stoiska informacyjnego, które  pozwoli na stworzenie miejsca bezpośredniego kontaktu z hodowcami i ekspertami w dziedzinie hodowli alpak. Zainteresowani  będą mieli możliwość  zapoznania się z możliwościami jakie daje hodowla alpak i ich wykorzystanie w różnych kierunkach produkcji. Eksperci oraz hodowcy biorący udział w pokazie będą udzielali informacji  na temat możliwości pozyskania wsparcia finansowego na ten rodzaj działalności.

2.  Przeprowadzenie oceny użytkowości zwierząt  pozwoli na zapoznanie uczestnikówz zasadami prawidłowego doboru zwierząt oraz kryteriami jakimi należy się kierować przy ich wyborze w zależności do obranego kierunku produkcji w danym gospodarstwie z naciskiem na poprawę rentowności i opłacalności tej produkcji.

3. Prezentacja zwierząt  w kojcach i na ringu wystawowym pozwoli na zaprezentowanie osiągnięć już funkcjonujących w naszym kraju gospodarstw zajmujących się chowem i hodowlą alpak. Zorganizowanie ogólnokrajowego pokazu w trakcie największych na Pomorzu Zachodnim Targów Rolnych pozwoli na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Organizacja I Międzyregionalnego Pokazu Alpak polegającego na organizacji wystawy alpak wraz z punktem informacyjnym oraz pokazem oceny zwierząt pozwoli uczestnikom na bezpośredni kontakt z hodowcami i ekspertami w dziedzinie hodowli alpak.Realizacja operacji pozwoli na pokazanie możliwości rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu chowu i hodowli alpak, możliwości ich wszechstronnego wykorzystania w gospodarstwach rolnych, gospodarstwach agroturystycznych i innych alternatywnych rozwiązaniach takich jak alpakoterapia czy też turystyka i rekreacja.


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009