- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
„Videosfera Agro” – Platforma informacyjna upowszechniająca innowacyjne i dobre praktyki w rolnictwie na terenie Polski.
Partner wiodący: Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o.
Operacja jest realizowana przy zaangażowaniu merytorycznym dodatkowego partnera Fundacji „W Dobrą Stronę”
Czas trwania operacji: 10.07.2020 r. – 31.10.2020 r.
Kwota dofinansowania: 747 960,00 zł
Cel operacji:
Głównym celem operacji jest wsparcie wdrażania innowacji w polskim rolnictwie poprzez upowszechnianie wiedzy na temat dobrych praktyk i nowoczesnych rozwiązań stosowanych
w polskim rolnictwie (już funkcjonujących i sprawdzonych jako skuteczne).
Cele szczegółowe operacji to:
- Upowszechnienie wiedzy i rozwój kompetencji związanych z generowaniem innowacyjnych rozwiązań (z wykorzystaniem wiedzy profesjonalnej) i zarządzaniem projektami innowacyjnymi poprzez produkcję filmów, publikacją artykułów prasowych, konkursy, udział w targach i seminaria.
- Rozwój kompetencji związanych ze współpracą poprzez współpracę projektową, upowszechnienie wiedzy o systemie wsparcia dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć w rolnictwie w ramach seminariów.
- Identyfikacja poprzez przeprowadzenie konkursu dotyczącego rolnictwa na obszarach wiejskich i wyłaniającego najlepsze praktyki.
- Upowszechnienie poprzez komunikację i promocję najlepszych przykładowych dobrych praktyk związanych z rolnictwem.
- Rozpowszechnienie wiedzy na temat przygotowania innowacyjnych rozwiązań związanych z tworzeniem ofert w rolnictwie.
Grupa docelowa:
Grupę docelową stanowią w dużej merze młodzi rolnicy, którzy zgodnie z badaniami są najbardziej zainteresowani wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań w swoich gospodarstwach rolnych.
Ze względu na charakter przekazu wykonujący operację Partner KSOW zakłada, że użytkownikami Platformy Videosfera Agro mogą być rolnicy z całej Polski. Badania dotyczące użytkowników Internetu pozwalają na stwierdzenie, że budowanie zainteresowania tą formą przekazu ma największe perspektywy i gwarantuje najlepsze dotarcie do grupy docelowej. Dodatkowym argumentem za tezą mówiącą o możliwości pozyskania wielu użytkowników Platformy jest forma przekazu – filmy i informacje video są uznawane obecnie za najskuteczniejszą formę przekazywania informacji, łatwą w percepcji i skuteczną w płaszczyźnie edukacyjnej (transfer wiedzy).
Planowane formy realizacji operacji:
Promocja i popularyzacja nowoczesności ma być realizowana za pomocą platformy informacyjnej, na której będą publikowane w pierwszej kolejności filmy, które zostaną zrealizowane na terenie całej Polski. Filmy będą pokazywać dobre praktyki i niekonwencjonalne rozwiązania technologiczne wdrażane albo niedawno wdrożone przez polskich rolników oraz promowane przez pozostałych uczestników rynku rolnego – producentów maszyn i urządzeń, dostawców innowacyjnych materiałów siewnych, nowoczesnych rozwiązań ekologicznych czy systemów produkcyjnych. Projekt zakłada nakręcenie dziewięćdziesięciu filmów, które będą prezentowane na platformie Videosfera Agro. W trakcie jego realizacji planowane są przedsięwzięcia skłaniające użytkowników Platformy do różnorodnych interakcji, co w założeniu autorów ma prowadzić nie tylko do wymiany informacji i wzbogacania wiedzy o nowoczesnym rolnictwie, ale także do zwiększenia zainteresowania rzeczywistym wdrażaniem innowacji w produkcji rolnej.
Przewidziane są działania w mediach społecznościowych oraz organizacja konkursu „Agromistrz Roku 2021”.
Dodatkowym wsparciem przekazu mają być teksty dotyczące problematyki przedstawianej w filmach, które będą w każdym z etapów projektu publikowane w ogólnopolskim miesięczniku „Wieści rolnicze”. Teksty te będą w specjalny sposób wyróżnione tak, żeby w naturalny sposób kojarzyły się z przekazem w intrenecie.
Projekt jest wzbogacony o trzy seminaria, które odbędą się w trakcie dużych imprez targowych: „Agrotech”, „Opolagra” i „Agroshow” Bednary. W czasie tych imprez targowych Partner KSOW realizujący operację będzie też miał stoiska promujące Platformę Videosfera Agro, na których zaplanowano projekcję filmów zamieszczonych już na Platformie oraz szeroką akcję informacyjną
i promocyjną.
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”