- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
XIII Konwent Polskich Winiarzy - podnoszenie jakości, budowanie marki i wspieranie promocji polskich win gronowych
Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie w partnerstwie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu realizuje operację pt. XIII Konwent Polskich Winiarzy – podnoszenie jakości, budowanie marki I wspieranie promocji polskich win gronowych.
Celem bezpośrednim operacji jest przygotowanie, organizacja i przeprowadzenie XIII Konwentu Polskich Winiarzy. Operacja zrealizowana zostanie na terenie działalności Stowarzyszenia (organizatora), obejmowała będzie jednak producentów z całej Polski.
Wskutek zrealizowanych działań nastąpi wymiana wiedzy i informacji na temat wielkości, jakości i różnorodności win produkowanych w Polsce. Zostaną wskazane kluczowe kierunki rozwoju polskiego winiarstwa. Przeprowadzona zostanie akcja promocyjna dotycząca polskiego wina.
Grupa docelowa
Odbiorcami działania szkolenie są producenci wina z terenu całego kraju, jak również osoby zainteresowane rozpoczęciem takiej działalności w przyszłości - co najmniej 100 osób.
Odbiorcami imprezy w dniu 30.06.2018 są producenci wina, osoby zainteresowane tematyka polskiego wina, osoby pragnące rozpocząć działalność w tym obszarze, osoby związane zawodowo z branżą winiarską (naukowcy, nauczyciele, sommelierzy, restauratorzy) - co najmniej 120 osób.
Uczestnicy szkolenia i konwentu pochodzić będą przede wszystkim z terenu województw, na których produkcja wina jest najbardziej rozwinięta: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego.
Odbiorcami treści zamieszczanych w Internecie są wszyscy pełnoletni, zainteresowani spożywaniem polskiego wina. Planuje się dotarcie do co najmniej 2000 użytkowników.
W ramach operacji zaplanowano realizację następujących form:
- Szkolenie
- Konwent
- Informacje i publikacje w internecie
Planowane wyniki operacji/efekty
1. Natychmiastowe efekty operacji:
- realizacja szkolenia na temat nowoczesnych technik produkcji wina dla co najmniej 100 osób.
- organizacja konwentu winiarskiego, gdzie udział weźmie co najmniej 120 uczestników
- przeprowadzenia analizy sensorycznej co najmniej 40 win
- dotarcie do co najmniej 2000 użytkowników mediów społecznościowych z informacjami na temat organizacji Operacji, polskich win i tematyki wniosku (dotyczy wszystkich postów w trakcie operacji)
2. Do długookresowych efektów operacji zaliczyć należy wzrost wiedzy przeciętnego konsumenta na temat win produkowanych w Polsce (efekt działań informacyjnych w Internecie), a co za tym idzie wzrost zainteresowania konsumentów produktami z tego segmentu pochodzącymi z Polski. Dotyczy to więc promocji polski win jako odrębnego, wyróżnialnego produktu. Podczas udziału w Konwencie pośrednio zwiększy się wiedza i umiejętności uczestników na temat prowadzenia profesjonalnych degustacji, co przełoży się w przyszłości na lepszą obsługę klienta docelowego.
Celem organizacji projektu jest takie nawiązanie nowych kontaktów i zacieśnienie obecnie działającej współpracy pomiędzy polskimi winiarzami. Uczestnictwo w szkoleniu, zapoznanie się z materiałami, wymiana informacji, wskazanie mocnych i słabych stron polskich win, profesjonalna ocena podczas degustacji przyczyni się do podniesienia jakości win produkowanych w kraju.
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”