- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Rola kobiet w rozwoju obszarów wiejskich w opolskim, łódzkim, dolnośląskim i wielkopolskim
Częstochowskie Stowarzyszenie Rozwoju Małej Przedsiębiorczości z siedzibą w Częstochowie w partnerstwie z Fundacją Przedsiębiorczości z siedzibą w Częstochowie realizuje operację pt. Rola kobiet w rozwoju obszarów wiejskich w opolskim, łódzkim, dolnośląskim i wielkopolskim..
Celem operacji jest identyfikacja, wymiana doświadczeń oraz wiedzy, promocja dziedzictwa kulturowego i tradycyjnego woj. opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, możliwych do przeniesienia dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie udziału kobiet wiejskich w rozwoju społecznym, gospodarczym obszarów wiejskich całego kraju.
Operacja przyczyni się do realizacji celów szczegółowych:
- identyfikacji, wymiany doświadczeń oraz wiedzy, możliwych do przeniesienia dobrych praktyk i doświadczeń, ocena programów skierowanych na tereny wiejskie wykorzystanych w obecnym okresie programowania
- podniesienia wiedzy uczestników konferencji w zakresie wykorzystania potencjału kobiet wiejskich do rozwoju społeczno - gospodarczego kraju
- promocji aktywności kobiet na obszarach wiejskich w zakresie przedsiębiorczości, wykorzystywania pozyskanych środków finansowych na rozwój obszarów wiejskich, innowacyjności, agroturystyki i turystyki wiejskiej, rozwoju i poznania dziedzictwa kulturowego obszaru realizacji
Grupą docelową operacji są:
400 kobiet, w tym co najmniej 200 w wieku do 35 lat, zamieszkujących obszary wiejskie zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji w zakresie planowania i organizacji działalności społecznej na rzecz środowisk lokalnych, kobiet przedsiębiorczych, przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkanek województw: opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, wszystkich kobiet – i nie tylko kobiet - zainteresowanych udziałem w Konferencji, którzy mają coś do powiedzenia na tematy związane z wykorzystaniem potencjału pań oraz ich aktywizacją na rzecz włączenia społecznego i zawodowego na terenach wiejskich..
W ramach operacji zaplanowano realizację następujących form:
Cykl 4 konferencji dla 400 uczestników z województw opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Planowane rezultaty/wyniki operacji/efekty:
Szeroka dyskusja na temat roli kobiet w rozwoju obszarów wiejskich, ich włączeniu społecznemu i aktywności gospodarczej oraz społecznej, z terenu województw: opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, z ich udziałem, to coś co może doprowadzić do wyciągnięcia wielu wniosków, którą mogą tą sytuację poprawić, a także docenić kobiety jako liderki i animatorki tego rozwoju. Uczestnicy będą mieli również okazję, aby podnieść swoją wiedzę i indywidualnie starać się aktywizować siebie. Konferencje, w których z założenia może wziąć udział znaczna liczba uczestników, cechuje się jasnością przekazu w formie wykładu, dotarciem z wiedzą do dużej grupy uczestników. Dlatego też, wybrana forma realizacja pozwala na osiągnięcie zakładanych celów, efektów oraz zakresu realizacji operacji, gdyż duża grupa uczestników podniesienie swoją wiedzę w zakresie tematyki operacji, w tym również praktyczną.
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”