- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
I Międzyregionalny Pokaz Alpak
Polski Związek Hodowców Alpak w partnerstwie z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach realizuje projekt I Międzyregionalny Pokaz Alpak, który odbywać się będzie w dniach 07-09 września 2018 podczas trwania XXXI Barzkowickich Targów Rolnych AGROPOMERANIA 2018.
Operacja ma na celu przeprowadzenie kompleksowej kampanii informacyjnej dotyczącej polityki rozwoju obszarów wiejskich i wsparcia finansowego chowu i hodowli alpak czego efektem będzie uświadomienie i aktywizacja społeczności wiejskiej naszego kraju o możliwościach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, a także tworzenia nowych miejsc pracy.
Projekt przewiduje organizację:
1. stoiska informacyjnego, które pozwoli na stworzenie miejsca bezpośredniego kontaktu z hodowcami i ekspertami w dziedzinie hodowli alpak. Zainteresowani będą mieli możliwość zapoznania się z możliwościami jakie daje hodowla alpak i ich wykorzystanie w różnych kierunkach produkcji. Eksperci oraz hodowcy biorący udział w pokazie będą udzielali informacji na temat możliwości pozyskania wsparcia finansowego na ten rodzaj działalności.
2. Przeprowadzenie oceny użytkowości zwierząt pozwoli na zapoznanie uczestnikówz zasadami prawidłowego doboru zwierząt oraz kryteriami jakimi należy się kierować przy ich wyborze w zależności do obranego kierunku produkcji w danym gospodarstwie z naciskiem na poprawę rentowności i opłacalności tej produkcji.
3. Prezentacja zwierząt w kojcach i na ringu wystawowym pozwoli na zaprezentowanie osiągnięć już funkcjonujących w naszym kraju gospodarstw zajmujących się chowem i hodowlą alpak. Zorganizowanie ogólnokrajowego pokazu w trakcie największych na Pomorzu Zachodnim Targów Rolnych pozwoli na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.
Organizacja I Międzyregionalnego Pokazu Alpak polegającego na organizacji wystawy alpak wraz z punktem informacyjnym oraz pokazem oceny zwierząt pozwoli uczestnikom na bezpośredni kontakt z hodowcami i ekspertami w dziedzinie hodowli alpak.Realizacja operacji pozwoli na pokazanie możliwości rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu chowu i hodowli alpak, możliwości ich wszechstronnego wykorzystania w gospodarstwach rolnych, gospodarstwach agroturystycznych i innych alternatywnych rozwiązaniach takich jak alpakoterapia czy też turystyka i rekreacja.
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”