Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Polski przemysł rolno-spożywczy na EXPO 2015

Wystawy Światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe międzynarodowe wydarzenia o charakterze informacyjno-promocyjnym. Hasło tegorocznej wystawy EXPO 2015 w Mediolanie „Wyżywienie planety, energia dla życia” jest bezpośrednio związane z zagadnieniami rolnictwa, żywności i środowiska. Unia Europejska jest światowym liderem w produkcji żywności wysokiej jakości oraz dbałości o środowisko. Natomiast zadaniem WPR jest zapewnienie dostaw jakościowej żywności, zwiększenie efektywności rolnictwa przy jednoczesnym zapewnieniu ekologicznej równowagi oraz odnowa wsi.   

Wystawa w Mediolanie będzie okazją do wymiany doświadczeń dotyczących bezpieczeństwa i jakości żywności oraz stosowanych w rolnictwie technologii. Będzie również doskonałą płaszczyzną do zaprezentowania osiągnięć poszczególnych krajów w branży żywnościowej. Zaprezentowane będą najnowsze trendy w promowaniu zdrowej żywności oraz działania edukacyjne na temat odpowiedniego i bezpiecznego dla zdrowia żywienia. Głównym postulatem ma być prawo do zdrowego, bezpiecznego pożywienia i jego wystarczająca ilość dla wszystkich mieszkańców Ziemi.

Do udziału w wystawie EXPO 2015 przygotowuje się również Polska. Jest to pierwsze EXPO tematyczne z tak dużym udziałem sektora rolno-spożywczego, który jest uznawany za polską specjalność. Dlatego obecność naszego kraju podczas wystawy skoncentrowana będzie na prezentacji najnowszych polskich rozwiązań w rolnictwie ekologicznym, przetwórstwie żywności, biotechnologii i ochronie środowiska. Trwają prace związane z przygotowaniem listy najlepszych produktów polskich, na których promocję będzie położony największy nacisk. Będą to zarówno produkty o znacznym potencjale eksportowym oraz wizerunkowym, tj. produkty będące polskimi specjalnościami. Wykorzystane zostaną takie elementy polskiej tradycji żywieniowej i kultury, które są najbardziej zbliżone do tradycji włoskich, a więc spotkań rodzinnych i w gronie przyjaciół.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje szereg działań marketingowych promujących polskie  rolnictwo i przetwórstwo żywności. Zorganizuje także konferencję o charakterze naukowym, aby zaprezentować potencjał polskiego sektora rolno-spożywczego.

Wystawa EXPO 2015 rozpocznie się 1 maja w będzie trwała do 31 października. Weźmie w niej udział blisko 150 państw z całego świata.    

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009