Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Partnerstwo między Europą a Rolnikami” – 50 lecie Wspólnej Polityki Rolnej.

W 2012 r. przypada 50-ta rocznica wdrożenia unijnej Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), która stanowi jeden z ważniejszych fundamentów integracji europejskiej. Od momentu powstania, WPR zapewnia i dba o zachowanie bezpieczeństwa żywnościowego oraz odgrywa znaczącą rolę w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.

Pięćdziesiąta rocznica WPR stała się doskonałą sposobnością do rozpoczęcia przez Komisję Europejską specjalnej kampanii informacyjnej pod hasłem „Partnerstwo między Europą a Rolnikami”. Celem przygotowanej kampanii jest podsumowanie pięćdziesięcioletniego okresu funkcjonowania WPR i jej znaczenia dla poszczególnych państw członkowskich.

W całym 2012 r. odbędzie się szereg wydarzeń, zarówno na poziomie krajowym, jak i na poziomie unijnym, a wiosną 2012 r. po Europie wyruszy specjalnie przygotowana na tą kampanię wystawa objazdowa prezentująca dokonania WPR. Wystawę będzie można oglądać w wielu instytucjach UE i w państwach członkowskich.

Oprócz ww. wydarzeń, podczas całorocznej kampanii informacyjnej będzie funkcjonowała specjalna interaktywna strona internetowa (w 22 językach), na której znajdzie się wiele interesujących materiałów audiowizualnych przedstawiających m.in. historię i rozwój WPR, a także wpływ tej polityki na życie mieszkańców i rozwój rolnictwa.

Prezentowane tam również będą informacje dotyczące przyszłych wyzwań, przed którymi staje „dzisiejsza” WPR, a także zagadnienia związane z przyszłymi celami tej polityki w kontekście wyzwań środowiskowych, ekonomicznych oraz społecznych stojących przed europejskim rolnictwem.

Ponadto na stronie prezentowane będą wszystkie inne działania informacyjno-komunikacyjne organizowane w Brukseli przez Komisję Europejską we współpracy z innymi instytucjami. Na bieżąco będą również aktualizowane informacje odnośnie wydarzeń mających miejsce w poszczególnych państwach członkowskich, które związane będą z obchodami pięćdziesiątej rocznicy WPR.

Więcej bieżących informacji tutaj

 

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009