Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL 2012”

26.04.2012

Już po raz czwarty w Kielcach odbyły się (20 – 22 kwietnia 2012 r.) targi AGROTRAVEL, których jednym z organizatorów był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy zaangażowaniu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wystawców, jak i zwiedzających. Agrotravel to niezwykle ważna impreza wystawiennicza - przyciąga polskich i zagranicznych wystawców prezentujących oferty i atrakcje agroturystyki, turystyki wiejskiej, przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać markowe produkty terenów wiejskich. Na stoiskach wystawienniczych prezentowały się przede wszystkim organizacje i stowarzyszenia agroturystyczne, lokalne grupy działania, lokalne grupy rybackie oraz urzędy marszałkowskie przedstawiając zasoby turystyczne regionów. Polscy i zagraniczni wystawcy zadbali nie tylko o pełną informację turystyczną o swojej ofercie w postaci broszur i ulotek. Stoiska przyciągały barwnością, ludowym śpiewem, możliwością degustacji lokalnych przysmaków. W ramach targów zorganizowano także jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych oraz konkursy: na najciekawsze stoisko i na najciekawszą pamiątkę agroturystyczną.

W Targach AGROTRAVEL 2012 udział wzięli przedstawiciele Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), europejskich federacji turystyki wiejskiej oraz organizacji należących do Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich. Krajem partnerskim targów była Słowacja, a partnerskim regionem Województwo Warmińsko - Mazurskie.

Jednym z ważniejszych wydarzeń towarzyszących targom była Międzynarodowa Konferencja pn. „Perspektywy rozwoju turystyki wiejskiej w Europie”. W trakcie konferencji dyskutowano m.in. o rentowności turystyki wiejskiej, nowym podejściu do rozwoju tego sektora gospodarki w oparciu o profesjonalną obsługę klientów, budowanie i sieciowanie produktów turystycznych oraz efektywne działania marketingowe. W sesji plenarnej konferencji wygłoszono referaty dotyczące mechanizmów wspierania rozwoju turystyki wiejskiej w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Zorganizowana seria warsztatów dotyczyła różnych aspektów rozwoju agroturystyki, jak np. gospodarstwa edukacyjne, wymagania sanitarne, wsparcie finansowe. Wystąpienia prelegentów dostępne są na oficjalnej stronie targów Agrotravel.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009