Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Warsztaty kulinarne z Grzegorzem Łapanowskim

07.10.2019

Polska Izba Żywności Ekologicznej w ramach projektu Eko Jemy-Nie marnujemy 26 września zorganizowała warsztaty kulinarne, na które zaprosiła dziennikarzy i blogerów zajmujących się tematyką zdrowego stylu życia i gotowaniem, ekologią oraz najnowszymi trendami w żywieniu. W warsztatach wzięło udział 25 gości m. in. dziennikarze z Radia RMF FM, Magazynu Kuchnia i Gazety Wyborczej, Świata Kobiety, Portalu Spożywczego i Medycyny Stylu Życia, Czytamy etykiety oraz autorzy blogów kulinarnych i lifestylowych: Gotuj w stylu eko, Malutko od kuchni, misa mocy, zdrowe_smaki, plate of joy.

Na początku spotkania odbyła się prelekcja o ekologicznej certyfikowanej żywności i jej walorach smakowych i zdrowotnych. O kampanii Eko jemy – nie marnujemy opowiedziała Prezes Polskiej Izby Żywności Ekologicznej – Krystyna Radkowska, następnie o certyfikowanej żywności ekologicznej, o prowadzeniu certyfikowanych gospodarstw ekologicznych, sposobach produkcji i przetwarzaniu żywności ekologicznej, sposobach oznakowania ekożywności, znaczeniu rolnictwa ekologicznego dla zrównoważonego rozwoju wsi opowiedziała Dr  Inż. Urszula Sołtysiak – wieloletni wykładowca SGGW w zakresie produkcji ekologicznej, współzałożycielka pierwszej jednostki ekologicznej w Polsce. Szef kuchni oraz wieloletni jury w programie Top Chef - Grzegorz Łapanowski opowiedział o  odpowiedzialnych zakupach, właściwym przechowywaniu żywności, gotowaniu z produktów ekologicznych, wykorzystaniu resztek i niemarnowaniu żywności.

W następnej części goście podzielili się na trzy grupy, każda z nich gotowała inne dania z wykorzystaniem ekologicznych produktów. Warsztaty prowadzili: Grzegorz Łapanowski, Joanna Jakubiuk – autorka książek kucharskich i szefowa kuchni Agata – specjalizująca się w deserach. Uczestników warsztatów wspierali asystenci, którzy tłumaczyli i pomagali w trakcie gotowania.

Po części warsztatowej nastąpił etap wspólnego próbowania przygotowanych potraw i dyskusja o przyszłości ekologicznych gospodarstw oraz sposobach na niemarnowanie żywności.

 Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009