Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Na drodze do odkryć” – zaproszenie do udziału w projekcie

24.09.2019

Kilkuletni proces tworzenia Sieci Najciekawszych Wsi (SNW), która jest markowym produktem turystycznym Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi, wkracza obecnie w finalną fazę. Pierwsza pula miejscowości osiągnęła już stan umożliwiający im uzyskanie certyfikatu uczestnika SNW. Będzie to oznaczało formalne uczestnictwo w Sieci.

Wsie odwiedzała komisja certyfikacyjna, której zadaniem było potwierdzenie spełnienia warunków uczestnictwa w Sieci. Oficjalne wręczenie pierwszych certyfikatów odbędzie się 30 września 2019 r. w Kompleksie Zagroń Istebna podczas uroczystości inaugurującej funkcjonowanie SNW. Będzie to pierwszy z trzech kolejnych dni realizowanej operacji pn. „Na drodze do odkryć – start Sieci Najciekawszych Wsi”.

W dniu 1 października br. uczestnicy wezmą udział w wyjeździe studyjnym na teren miejscowości Istebna, która jest jednym z najbardziej aktywnych uczestników powstającej SNW. W drugiej połowie dnia rozpoczną się dwudniowe warsztaty pt. „Od wyróżnika do opowieści, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał wsi?”. Podczas zajęć ich uczestnicy określą m.in. wyróżniki swoich wsi, sformułują dla nich myśli przewodnie i zaplanują działania, które pozwolą je lepiej wykorzystać w ramach uczestnictwa w SNW.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi we współpracy z gminą Dzierżoniów, gminą Gogolin oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteką Publiczną w Istebnej.

Grupę docelową stanowią wiejscy liderzy, sołtysi, członkowie organizacji wiejskich, a także przedstawiciele lokalnych społeczności i samorządów zaangażowani w proces powstawania Sieci Najciekawszych Wsi, jak również członkowie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele miejscowości dotychczas nieobjętych strategią SNW, zainteresowani uzyskaniem certyfikatu uczestnika SNW.

Zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu prosimy o kontakt z organizatorem Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi na adres poczty elektronicznej: sekretariat@psorw.pl.

Program spotkania - pobierz

Więcej informacji o projekcie

 


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009