Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zaproszenie na międzynarodową konferencję „Projekty współpracy, a rozwój obszarów wiejskich”

02.07.2018

W imieniu Świętokrzyskiej Sieci LGD zapraszamy przedstawicieli lokalnych grup działania na międzynarodową konferencję „Projekty współpracy, a rozwój obszarów wiejskich”, która odbędzie się w Kielcach w dniach 20 – 21 września br.

Pierwszego dnia przedstawione zostaną przykłady projektów zrealizowanych przez polskie LGD, które dotyczą:

a) aktywizacji mieszkańców obszarów wiejskich,

b) wspierania rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich,

c) realizacji projektów dot. jakości życia na wsi lub promocji wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego,

d) upowszechnianie wiedzy w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru.

W drugiej części tego dnia uczestnicy wezmą udział w zabawie w „szybkie randki”, aby mogli poznać jak najwięcej LGD z całej Unii Europejskiej i znaleźć partnera do przygotowywanego projektu współpracy.

Drugiego dnia przewidziana jest wizyta studyjna do 3 atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego, z których dwie powstały z inspiracji lokalnych grup działania, a trzecie korzysta ze wsparcia Europejskiego Funduszu Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej to miejsce, które przybliża w interaktywny, ciekawy sposób turystom i pielgrzymom bogactwo kulturowe, dziedzictwo historyczne Gór Świętokrzyskich, Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz legend, podań i rodzimej kultury ludowej. Koncepcja i dokumentacja techniczna Osady Średniowiecznej została opracowana i sfinansowana przez Lokalną Grupę Działania Wokół Łysej Góry. Jej budowę Gmina Bieliny sfinansowała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przed uruchomieniem LGD Wokół Łysej Góry oraz Gmina Bieliny przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Społecznego prowadziły szkolenia dla bezrobotnych przygotowujące do pracy na terenie osady.

Centrum Kulturowo-Archeologiczne w Nowej Słupi, zaprojektowana ze środków LGD Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej, to rekonstrukcja osady starożytnej z pierwszych wieków naszej ery, położonej nad strumykiem, którego źródła znajdują się u podnóża Łysej Góry.  Obiekt powstał w miejscu dawnego piecowiska, jako zaplecze dla tematycznych spotkań z różnymi aspektami rzemiosła, życia codziennego i duchowego społeczności zamieszkujących nasze ziemie około 2000 lat temu. To jedyne w Polsce, a przypuszczalnie również w Europie miejsce, gdzie prezentowana jest problematyka starożytnej metalurgii żelaza, w dodatku w tak szerokim kontekście kulturowym.

Zespół Pałacowy w Kurozwękach prowadzący działalność w branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej przedstawiając bardzo szeroką ofertę dla  turystów indywidualnych i grupowych. Umiejętnie łączy walory zabytkowe XIV wiecznego pałacu z elementami agrobiznesu takimi jak hodowla bizonów amerykański, mini zoo i labirynty na polach kukurydzy i konopi.

Formularz zgłoszeniowy wraz ze szczegółowymi informacje o konferencji dostępne są na stronie www.t-c-p.pl Na stronie przygotowana zostanie baza LGD uczestniczących w konferencji z opisami koncepcji przygotowywanych projektów współpracy.

Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009