Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Skarby Europy zaklęte w szkle”

21.09.2017

Celem projektu jest wspieranie równowagi ekonomicznej i społecznej na obszarach wiejskich województw mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego poprzez promocję zrównoważonego rozwoju tych obszarów.

Organizatorzy do udziału w projekcie zaprosili mieszkańców obszarów wiejskich województw: mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, zrzeszonych w grupach formalnych lub nieformalnych (ze szczególnym uwzględnieniem kobiet), których celem jest rozwój lokalny i poprawa sytuacji społeczno – zawodowej na obszarach wiejskich.
W ramach projektu zrealizowano konkurs oraz odbędzie się konferencja, a w jej trakcie warsztaty rozwoju osobistego. Finał konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle” odbędzie się w trakcie konferencji 12 – 13 października 2017 r.

Celem Konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle” jest promocja przetworów domowych wykonanych z surowców zebranych/wyprodukowanych na terenie województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego, zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, promocja tworzenia krótkich łańcuchów dostaw, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze małego przetwórstwa lokalnego. Przetwory były oceniane  w następujących kategoriach:
– domowe przetwory z owoców (w tym jagody, borówki, jeżyny, żurawiny itp.);
– domowe przetwory z warzyw (w tym grzyby leśne);
– domowe przetwory mięsne i rybne;
– nalewki.

Konferencja organizowana 12 – 13 października 2017 r. w Hotelu HP Park w Olsztynie skierowana jest do finalistów konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle”, którego uczestnikami były grupy formalne i nieformalne z terenów województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego.

Program konferencji:

I dzień (12 października 2017 r.):

9.00 – 11.00 – Rejestracja uczestników, przygotowanie stoisk ekspozycyjnych z produktami zgłoszonymi do konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle” 

11.00 – 11.05 – Otwarcie konferencji  

11.05 – 14.00 - Wieś – Moje miejsce do życia i rozwoju zawodowego - prezentacja działań podejmowanych przez grupy formalne i nieformalne, wymiana doświadczeń, dobrych praktyk, dyskusja

14.00 – 15.00 - obiad

15.00 – 15.45 – Możliwości i źródła finansowania działań na obszarach wiejskich, w tym wykorzystanie środków z PROW 2014-2020 i KSOW na rozwój obszarów wiejskich - wykład

15.45 – 16.30 – Jak napisać dobry wniosek o przyznanie dotacji? – wykład

16.30 – 16.45 - przerwa

16.45 – 17.45 - Małe przetwórstwo lokalne, krótki łańcuch dostaw czyli rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich - wykład

17.45 – 19.45 - Ocena przetworów zgłoszonych do konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle”

20.00 – kolacja

II dzień (13 października 2017 r.):

7.00 – 8.30 - śniadanie

8.30 – 12.30 - Warsztaty rozwoju osobistego prowadzone równolegle w podziale na 4 grupy, każdy uczestnik weźmie udział we wszystkich warsztatach, tematyka:

 - Komunikacja interpersonalna, prowadzenie spotkań

- Pokochaj siebie – jak wzmocnić poczucie własnej wartości

- Sztuka radzenia sobie ze stresem

- Żeby mi się chciało chcieć…

12.30 - 12.50 - Podsumowanie konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle”, wręczenie nagród

12.50 - 13.10 – Podsumowanie i zakończenie konferencji

13.10 – obiad

Projekt realizowany jest przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą w partnerstwie z Mazowiecką Izbą Rolniczą, Podlaską Izbą Rolniczą oraz Pomorską Izbą Rolniczą.
 

Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009