Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Baza projektów

Spółdzielnia socjalna "Ale smacznie"
KONTEKST I CELE PROJEKTU
Spółdzielnia Socjalna w Dąbiu „Ale Smacznie” działa z myślą wzbogacenia rynku usług gastronomicznych i cateringowych na rzecz instytucji lokalnych oraz klientów indywidualnych z terenu gminy Dąbie i okolic. Prowadzona jest obsługa imprez okolicznościowych oraz szkoleń i konferencji. Dodatkowo spółdzielnia oferuje obsługę gastronomiczną imprez plenerowych obejmujących zasięgiem powiat kolski. Zlecenia realizowane są w oparciu o regionalne produkty.
ZREALIZOWANE DZIAŁANIA
W ramach realizacji operacji spółdzielnia socjalna została wzbogacona o nowy sprzęt, służący do rozwoju branży gastronomicznej i ułatwiający organizację spotkań oraz imprez integracyjnych. Wnętrza części jadalnej zostały wyposażone w stoły i krzesła oraz zakupiono bufet służący do wydawania posiłków. Wykonano także remont pomieszczeń – wymienione zostały płytki podłogowe, stolarka drzwiowa, odnowiono ściany w pomieszczeniach.

W obrębie siedziby postawiono drewnianą wiatę służącą organizacji imprez na świeżym powietrzu. Teren wokół wiaty wyłożono kostką brukową i oświetlono lampami wykorzystującymi energię słoneczną. Jednocześnie ofertę spółdzielni poszerzono o usługi związane z utrzymaniem dróg. W tym celu zakupione zostały: ciągnik wraz z wyposażeniem, tj. wysięgnikiem wielofunkcyjnym, piła do cięcia gałęzi, równiarka drogowa, myjka do znaków drogowych, cysterna, przecinarka do asfaltu i betonu, zagęszczarka, pług do odśnieżania oraz posypywarka.

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI
Spółdzielnia oferuje szeroki wachlarz usług cateringowych, gastronomicznych oraz obsługę imprez okolicznościowych, zarówno w miejscu wskazanym przez osoby, czy instytucje zamawiające, na imprezach plenerowych oraz w lokalu należącym do spółdzielni. Realizowane są zamówienia indywidualne i zbiorowe, na miejscu oraz z dowozem do klienta. Zlecenia przygotowywane są w oparciu o zdrowe produkty regionalne. Dodatkowo spółdzielnia świadczy usługi związane z czystością i utrzymaniem dróg. Innowacyjność projektu polega na rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o zasady ekonomii społecznej. Nowoczesność i nowatorstwo wynika ze wspierania lokalnego rynku ofertą, która dotychczas nie była dostępna w tak szerokim spektrum działania. Dodatkowo projekt zakładał wzrost zatrudnienia, zapobiegając pogłębianiu się bezrobocia na terenie gminy Dąbie. Zatrudnienie dotyczyło osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Realizacja zadania wpłynęła na rozwój spółdzielni, zwiększyła jej potencjał oraz znacznie poszerzyła gamę oferowanych usług.
Beneficjent Spółdzielnia Socjalna "Ale smacznie"
ul. 3 Maja 6, 62-660 Dąbie
Tel: 798 548 032
WWW: spoldzielniadabie.pl/
E-mail:
Program operacyjny Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020
Priorytet PROW:
VI. Zrównoważony rozwój terytorialny
Działanie PROW:
M19-Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS)
Termin i miejsce realizacji Termin realizacji projektu: kwiecień 2018 - wrzesień 2018
Zasięg lokalny - wielkopolskie
Koszt projektu
Całkowity koszt projektu:
617 441,89
w tym środki z UE:
242 286,00
z budżetu państwa:
375 155,89
z budżetu samorządów:
0,00
środki prywatne:
0,00
inne:
0,00

drukuj | wróć

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009