Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Aronia na EkoBazarze we Wrocławiu

30.10.2020

Ostatni punkt informacyjny w ramach realizacji projektu pt. Aronia... Na zdrowie! Najkrótsza droga z krzewu na stół, województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie, został zorganizowany na EkoBazarze we Wrocławiu w dniu 17 października 2020 r.  

Punkt informacyjny zlokalizowany był Browarze Mieszczańskim, wśród stoisk oferujących żywność ekologiczną. Z tego względu osoby odwiedzające punkt informacyjny były zaznajomione w większości z walorami aronii, tym niemniej chętnie sięgały po oferowaną broszurę dzięki, której będą mogły poszerzyć swoją wiedzę. Punkt informacyjny cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci, jak i dorosłych i osób starszych. Wśród sprzedających była jedna firma oferująca wyroby aroniowe – herbaty i soki. Zainteresowanie aronią, jako dodatkiem do swoich produktów, wyraziła właścicielka gospodarstwa ekologicznego oferująca produkty mleczarskie i piekarnicze.

Wszyscy odwiedzający otrzymali próbkę ekologicznego 100% soku aroniowego bez cukru, a także przygotowaną w ramach operacji broszurę zawierającą informacje o zaletach aronii i jej pozytywnym oddziaływaniu na zdrowie, przykładowe przepisy na przetwory aroniowe, dane teleadresowe plantacji i producentów wyrobów aroniowych zlokalizowanych na terenie m.in. województwa dolnośląskiego. Dzieci otrzymywały baloniki, co dodatkowo wzmacniało pozytywny odbiór realizowanej operacji.

Z rozmów z osobami odwiedzającymi stoisko wynika, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z walorów zdrowotnych aronii. Wiele osób było bardzo zainteresowanych oferowanym sokiem ze względu na brak dodatku cukru, co jest szczególnie wskazane dla diabetyków. Ze względów sanitarnych zrezygnowano z bezpośredniej degustacji. Oferowany sok był przekazywany w zamkniętych buteleczkach. Tym niemniej bardzo dużo osób było zainteresowanych kupnem soku bezpośrednio na stoisku. Z bardzo pozytywnym odbiorem spotkała się możliwość zamówienia soku i innych produktów bezpośredniego u producentów. Także z bardzo pozytywną reakcją spotykała się informacja o zawartych w broszurze przepisach.

Więcej informacji o projekcie -zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009