Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Zapraszamy do oglądania filmów w cyklu „WIEDZ I MĄDRZE JEDZ”

02.09.2020

Zapraszamy w sobotę 5 września 2020 o godz. 6.10 rano do oglądania na ogólnopolskim kanale ZOOMTV nowego cyklu reportaży w tegorocznej – już trzeciej edycji - Kampanii  „WIEDZ I MĄDRZE JEDZ”. (Cyfrowy Polsat pozycja 155, Orange TV pozycja 36, Canal+ pozycja 42; dostępny również w sieciach kablowych i telewizji naziemnej).

Pierwsze dwa odcinki będą o żywnościowych rynkach lokalnych i sprzedaży bezpośredniej w czasach pandemii. Pokazane będzie jak rolnicy i producenci żywności na Dolnym Śląsku i w Małopolsce podejmują współpracę, by tworzyć i rozwijać tzw. Krótkie Łańcuchy dostaw Żywności. Nie zabraknie informacji o kulinariach i żywnościowych produktach lokalnych.

Co tydzień w sobotę rano emitowane będą 2 odcinki. W kolejnych odcinkach będzie o roli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, samorządów, Lokalnych Grup Działania, uczelni oraz Izb Rolniczych w tworzeniu i wzmacnianiu żywnościowych rynków lokalnych w konwencji „od pola do stołu” w różnych częściach naszego kraju. Będzie też o zderzeniu wizji rozwoju rynków lokalnych z rzeczywistością, z przepisami, oczekiwaniami konsumentów, rolników i małych przetwórców, o konkurencji rynkowej oraz realiach finansowych. W filmach poruszone zostaną zagadnienia dotyczące znaczenia Zielonego Ładu, który propaguje Komisja Europejska, dla rozwoju żywnościowych rynków lokalnych i możliwości kupowania wprost od rolnika. Czy to szansa czy też zagrożenie dla rolników, dla konsumentów i dla ożywienia gospodarki lokalnej w czasach pandemii.

Zapraszamy do ZoomTV w sobotę 6.10 rano

Filmy będą dostępne również na portalu Kampanii – www.prostoodrolnika.pl

Filmy realizowane są w ramach projektu „Kampania Medialna „Wiedz i Mądrze Jedz” 2020 czyli jak zwiększyć oddziaływanie Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności na rozwój zrównoważony obszarów wiejskich by wdrożyć Europejski Zielony Ład w Polsce”.

Projekt realizowany jest naszego Partnera Iso-Tech sp. z o. o. w partnerstwie z Polską Fundacją Innowacji oraz Małopolską Izbą Rolniczą.

Więcej informacji o projekcie - zobacz 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009