Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Długoterminowa Wizja dla Obszarów Wiejskich – dołącz do Grupy Tematycznej ENRD

20.08.2020

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) zaprasza do udziału w pracach grupy tematycznej ds. Długoterminowej Wizji dla Obszarów Wiejskich (Long-Term Vision for Rural Areas).

Opracowanie Długoterminowej Wizji dla Obszarów Wiejskich przez Komisję Europejską ma umożliwić maksymalne wykorzystanie ich potencjału i wsparcie w stawianiu czoła wyzwaniom, od zmian demograficznych po łączność, zagrożenie ubóstwem i ograniczony dostęp do usług. Należy tego dokonać w ścisłej konsultacji z mieszkańcami obszarów wiejskich oraz władzami lokalnymi i regionalnymi. Oczekuje się, że proces opracowywania wizji doprowadzi do opublikowania komunikatu Komisji przed latem 2021 r. W jego przygotowaniu zaangażowane będą różne służby Komisji, w tym Wspólne Centrum Badawcze (JRC), a także wkład wielu innych zainteresowanych stron, konsultacje społeczne i różne projekty badawcze finansowane w ramach programu „Horyzont 2020” i wielu innych źródeł.

Jedną z nich jest inicjatywa ENRD, której zadaniem będzie wkład w proces budowy wizji. W ciągu całego roku poprzedzającego wydanie komunikatu odbędą się co najmniej cztery główne spotkania Grupy Tematycznej, przy czym pierwsze dwa spotkania, zaplanowane na wrzesień i grudzień 2020 r.  będą skupiać się na prognozowaniu długoterminowej wizji obszarów wiejskich we współpracy z JRC.

Zainteresowanych prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod linkiem: http://form.jotform.com/RURANET/membership-TG-LTVRA najpóźniej do 28 sierpnia 2020 r. Prosimy o powiadomienie JC KSOW na adres poczty elektronicznej a.markuszewska@cdr.gov.pl o zgłoszeniu swojej kandydatury.

W przypadku pytań prosimy o kontakt do organizatora pod adresem rural-vision@enrd.eu

Więcej informacji na stronie ENRD: http://enrd.ec.europa.eu/enrd-thematic-work/long-term-rural-vision_en

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009