Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Biblioteka 2014

 2015 | 2014  | 2013  |   2012  |   2011  |   2010  |   2009  |   Multimedia

 

Pobierz folder

„Odpoczywaj na wsi, TRADYCYJNIE” to folder dla tych, którzy chcą poznać alfabet ginących zawodów, oraz dziedzictwo kulturowe wsi przejawiające się w zachowanych jeszcze na obszarach wiejskich rzemiosłach, zwyczajach i tradycjach. Hity Turystyki Wiejskiej to katalog kwater o wysokim standardzie i jakości świadczonych usług, ukazujący ciekawą, niezwykle różnorodną ofertę turystyczną polskiej wsi. Polska wieś stanowi jeden z ostatnich w Europie przykładów zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego. Hity Turystyki Wiejskiej to uznane produkty turystyki wiejskiej, o bogatej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej, które czerpią z dziedzictwa regionów, prezentują osobliwość polskiej wsi, przy wykorzystaniu bogactwa kulinarnego  i potencjału mieszkańców obszarów wiejskich.

Folder w innych językach:

Pobierz folder

 „Odpoczywaj na wsi, NATURALNIE” to folder dla tych, którzy chcą się zapoznać ze specyfiką architektoniczno – krajobrazową polskiej wsi. Hity Turystyki Wiejskiej to katalog kwater o wysokim standardzie i jakości świadczonych usług, ukazujący ciekawą, niezwykle różnorodną ofertę turystyczną polskiej wsi. Polska wieś stanowi jeden z ostatnich w Europie przykładów zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego. Hity Turystyki Wiejskiej to uznane produkty turystyki wiejskiej, o bogatej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej, które czerpią z dziedzictwa regionów, prezentują osobliwość polskiej wsi, przy wykorzystaniu bogactwa kulinarnego  i potencjału mieszkańców obszarów wiejskich.

Folder w innych językach:

Pobierz folder

 „Odpoczywaj na wsi, KULINARNIE” to folder dla smakoszy kulinarnego dziedzictwa, którzy uwielbiają w trakcie podróży poznawać nowe smaki i preferują zdrowy styl życia i spokojny wypoczynek na łonie przyrody. Hity Turystyki Wiejskiej to katalog kwater o wysokim standardzie i jakości świadczonych usług, ukazujący ciekawą, niezwykle różnorodną ofertę turystyczną polskiej wsi. Polska wieś stanowi jeden z ostatnich w Europie przykładów zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego. Hity Turystyki Wiejskiej to uznane produkty turystyki wiejskiej, o bogatej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej, które czerpią z dziedzictwa regionów, prezentują osobliwość polskiej wsi, przy wykorzystaniu bogactwa kulinarnego  i potencjału mieszkańców obszarów wiejskich.

Folder w innych językach:

Pobierz folder

 „Odpoczywaj na wsi, EDUKACYJNIE” to folder dla spragnionych wiedzy z zakresu rolnictwa, dziedzictwa kulturowego, ekologii i rękodzieła artystycznego. Hity Turystyki Wiejskiej to katalog kwater o wysokim standardzie i jakości świadczonych usług, ukazujący ciekawą, niezwykle różnorodną ofertę turystyczną polskiej wsi. Polska wieś stanowi jeden z ostatnich w Europie przykładów zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego. Hity Turystyki Wiejskiej to uznane produkty turystyki wiejskiej, o bogatej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej, które czerpią z dziedzictwa regionów, prezentują osobliwość polskiej wsi, przy wykorzystaniu bogactwa kulinarnego  i potencjału mieszkańców obszarów wiejskich.

Folder w innych językach:

Pobierz folder

 „Odpoczywaj na wsi, AKTYWNIE” to folder dla tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu. Osoby aktywne i uprawiające sport przekonają się, że na wsi na wyciągnięcie ręki znajdują się tereny sprzyjające wysiłkowi o różnym poziomie intensywności. Hity Turystyki Wiejskiej to katalog kwater o wysokim standardzie i jakości świadczonych usług, ukazujący ciekawą, niezwykle różnorodną ofertę turystyczną polskiej wsi. Polska wieś stanowi jeden z ostatnich w Europie przykładów zachowania tradycyjnego, kultywowanego od pokoleń krajobrazu kulturowego. Hity Turystyki Wiejskiej to uznane produkty turystyki wiejskiej, o bogatej ofercie rekreacyjno-wypoczynkowej, które czerpią z dziedzictwa regionów, prezentują osobliwość polskiej wsi, przy wykorzystaniu bogactwa kulinarnego  i potencjału mieszkańców obszarów wiejskich.

Folder w innych językach:

Pobierz

Poradnik dobrego wędzenia

Autorzy: Prof. dr hab. Zbigniew Dolatowski - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katedra Technologii Mięsa i Zarządzania Jakością.

Alicja Niewiadowska, Tomasz Kiljanek, Milena Borzęcka, Stanisław Semeniuk, Jan Żmudzki - Zakład Farmakologii i Toksykologii, Krajowe Labolatorium

W poradniku w sposób fachowy omówiony został problem obecności wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) powstających w efekcie procesu wędzenia. Ponadto w publikacji znaleźć można praktyczne informacje, przydatne w procesie wędzenia żywności takie jak: technologie wędzenia produktów produktów wędzarniczych, metody wytwarzania dymu wędzarniczego, rodzaje i budowa komór wędzarniczych.

Publikacja powstała w ramach projektu "Wpływ procesu wędzenia na bezpieczeństwo żywności" zrealizowanego w ramach Planu działania SC KSOW na lata 2014-2015.

Kompendium dla szkół i uczelni rolniczych oraz instytucji otoczenia rolnictwa - „Spółdzielczosć wiejska jako jedna z głównych form wsólnego gospodarczego działania ludzi”. Autorzy: Witold Boguta (redakcja I wydania), Zdzisław Gumkowski, Marcin Martynowski (redakcja II wydania), Adam Piechowski, Warszawa 2014 

Publikacja powstała w ramach Planu działania SC KSOW, zawiera kompleksowe informacje dotyczące spółdzielczości wiejskiej oraz jej roli w rozwoju obszarów wiejskich. Czytelnik znajdzie w niej prezentację polskiego modelu rozwiązań prawnych, z uwzględnieniem perspektywy historii spółdzielczości w Polsce i świecie. Publikacja ta okaże się pomocna dla osób pełniących funkcje w organach działających spółdzielni, a także grup inicjatywnych planujących utworzenie spółdzielni. Jest to również cenna pozycja dla wszystkich zainteresowanych tą formą wspólnego gospodarczego działania ludzi.Ponadto kompendium porusza kwestię kultury organizacyjnej, potencjału i strategii rozwoju oraz metod aktywizacji społeczności lokalnych.

Polityka spójności UE a rozwój obszarów wiejskich - stare problemy, nowe wyzwania. Praca pod redakcją Krystiana Heffnera oraz Wioletty Kamińskiej

Publikacja zrealizowana w ramach Planu działania Sekretariatu Centralnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2012-2013 w sposób kompleksowy omawia stan oraz kierunki zmian obszarów wiejskich w Polsce.Zaprezentowane w tomie prace z pewnością staną się istotna częścią dyskusji o sposobie kształtowania przestrzeni obszarów wiejskich, mogą być również podstawą do formułowania polityki włączania polskiej wsi w europejskie procesy przestrzenne, a także w racjonalizowaniu strukturalnych przemian w społecznościach i gospodarce wiejskiej.

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009