- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Reforma Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku
Pobierz broszurę informacyjną - Reforma Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku
"Reforma Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku" - podsumowanie konferencji
W ostatnim tygodniu października 2017 r. odbyły się ostatnie trzy z czterech Konferencji pn. "Reforma Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku", które współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Udział w Konferencjach wzięli mieszkańcy obszarów wiejskich, przedstawiciele izb rolniczych z większości województw w Polsce, a także przedstawiciele samorządów i branżowych związków rolniczych.
Zgodnie z celem podczas konferencji uczestnikom przekazano informacje dot. ewolucji WPR, obecnego funkcjonowania i Wspólnej Polityki Rolnej, jaką rolę odegrała w dotychczasowym rolnictwie, jakie korzyści przynosi rolnikom i obszarom wiejskim. Realizacja operacji pozwoliła na przybliżenie stanu prac i realizacji priorytetów w obecnej WPR oraz przedstawiono propozycji zmian dot. Wspólnej Polityki Rolnej i Polityki Spójności po 2020 roku.
Konferencje były dobrą okazją do zapoznania się z potrzebami środowiska rolniczego, a także pozwoliło wypowiedzieć się rolnikom na forum. Konferencje pozwoliły na podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczestników, w tym o wpływie korzystania z pomocy Unii Europejskiej na prowadzenie gospodarstw rolnych, a przede wszystkim możliwościach jakie przyniesie Wspólna Polityka Rolna po 2020 roku dla prowadzenia gospodarstw rolnych. Dyskusja była często bardzo ożywiona. Rolnicy zgłaszali swoje propozycje odnośnie przyszłości WPR.
Konferencje pozwoliły na dotarcie z ważnymi dla 470 uczestników konferencji – przedstawicieli środowiska rolniczego informacjami , które będą później przekazywane w terenie rolnikom. W ten sposób odbiorców informacji będzie znacznie więcej niż tylko założona we wniosku liczba. Ponadto, w trakcie Konferencji była możliwość dyskusji oraz kierowania jej na najbardziej interesujące odbiorców tematy.
W zrealizowanej Operacji - Konferencji, która odbyła się w czterech województwa, łącznie wzięło udział 470 uczestników z prawie wszystkich województw.
Ostatnie Konferencje odbyły się w następujących lokalizacjach:
- 25.10.2017 r. w Łomży - wzięli w niej udział rolnicy, przedstawiciele samorządu rolniczego, mieszkańcy z obszarów wiejskich z woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego,
- 27.10.2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim - wzięli w niej udział rolnicy, przedstawiciele samorządu rolniczego, mieszkańcy z obszarów wiejskich z woj. lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego,
- 29.10.2017 r. w Boguchwale - wzięli w niej udział rolnicy, przedstawiciele samorządu rolniczego, mieszkańcy z obszarów wiejskich z woj. podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego.
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi