Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Aronia… Na zdrowie! Najkrótsza droga z krzewu na stół województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie

Partner wiodący: Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA

Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 01 czerwca 2020 r. i kończy się w dniu 31 października 2020 r.

Kwota dofinansowania: 16 283,40 zł

Celem operacji jest zorganizowanie w 2020 r. 4 punktów informacyjnych na imprezach plenerowych o charakterze rolno-spożywczym, organizowanych na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, w których z jednej strony będzie zwracana uwaga konsumentów na prozdrowotne walory wyrobów aroniowych wraz ze wskazaniem najbliższych plantacji aronii oraz lokalnych przedsiębiorstw oferujących wyroby aroniowe, z drugiej zaś zainteresowanie, wystawiających się na danej imprezie, lokalnych przetwórców aronią, jako wartościowym surowcem i zachęcenie ich do umożliwienia bezpośredniej sprzedaży swoich wyrobów zainteresowanym konsumentom i właścicielom lokali gastronomicznych. W puncie informacyjnym przekazywane będą odwiedzającym broszury informacyjne oraz będą oferowane do degustacji produkty aroniowe.

Cele szczegółowe obejmują:

·         Zwiększenie, na lokalnych rynkach woj. o pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego, oferty produktów aroniowych pochodzących zarówno bezpośrednio z gospodarstw, jak i z niewielkich lokalnych przetwórni. W połączeniu ze skróconym łańcuchem dostaw cena końcowa produktów będzie przystępna i akceptowalna przez konsumentów.

·         Zachęcanie lokali gastronomicznych w ww. województwach do wykorzystania w ich ofercie produktów aroniowych produkowanych przez lokalnych przedsiębiorców lub  bezpośrednio w gospodarstwach.

Formy realizacji operacji:

·         Punkty informacyjne na imprezach plenerowych o charakterze rolno-spożywczym na terenie woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

·         Wydanie broszury.

Operacja skierowana jest do:

·         Potencjalnych konsumentów produktów aroniowych tj. osoby odwiedzające punkty informacyjne na  imprezach plenerowych o charakterze rolno-spożywczym.

·         Producenci żywności wystawiający się na imprezach plenerowych o charakterze rolno-spożywczym – minimum 40 producentów.

·  Właściciele lokali gastronomicznych z okolic plantacji aronii i producentów wyrobów aroniowych – minimum 100 – maksymalnie 200 właścicieli lokali gastronomicznych.


News z dnia 30.10.2020 r.- Aronia na EkoBazarze we Wrocławiu - zobacz

News z dnia 11.09.2020 r. - Aronia… Na zdrowie! Zaproszenie na stoisko informacyjne w Poznaniu - zobacz

News z dnia 21.09.2020 r. - Aronia… Na zdrowie! Zaproszenie na stoiska informacyjne w Gdańsku i Sopocie - zobacz 

News z dnia 07.10.2020 r. - Aronia … Na zdrowie! Zaproszenie na stoisko informacyjne w Toruniu - zobacz

News z dnia 09.10.2020 r. - Aronia na Targach Żywności Ekologicznej i Regionalnej w Poznaniu - zobacz

News z dnia 12.10.2020 r. - Aronia… Na zdrowie! Zaproszenie na stoisko informacyjne we Wrocławiu - zobacz

News z dnia 19.10.2020 r. - Aronia na Gdańskim Bazarze Natury i Sopockim Rynku - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009