- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Marka lokalna szansą rozwoju obszarów wiejskich
Partner wiodący: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krasnystaw Plus z siedzibą w Krasnymstawie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Krajna Złotowska”, Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo Ducha Gór” oraz Stowarzyszeniem „Między Wisłą a Kampinosem”.
Realizacja operacji rozpoczyna się w 01 czerwca 2019r. i kończy się 31 października 2019r.
Kwota dofinansowania: 72 990,04 zł
Celem operacji jest wzmocnienie współpracy w obszarze działań Lokalnych Grup Działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich poprzez stworzenie innowacyjnej platformy współpracy-partnerstwa w zakresie sieciowania Marki Lokalnej.
Celem nadrzędnym operacji jest propagowanie i promocja lokalnej przedsiębiorczości, przetwórstwa produktów rolnych, lokalnych produktów i usług pod Marką Lokalną jako sposobu na przyspieszenie rozwoju słabo rozwiniętych obszarów wiejskich. Osiągnięcie celu pozwoli na rozwój i zacieśnienie współpracy na rzecz polityki zrównoważonego rozwoju lokalnego w poszczególnych regionach oraz poprawy jakości życia mieszkańców z obszarów wiejskich objętych działaniem LGD w latach 2019-2020.
Formy realizacji operacji: 2 wyjazdy studyjne na obszar LGD Partnerstwo Ducha Gór (woj. dolnośląskie) i na obszar Stowarzyszenia LGD „Między Wisłą a Kampinosem” (woj. mazowieckie).
Operacja skierowana jest do: przedstawicieli zarządów, pracowników biura, wytwórców zainteresowanych marką lokalną, koordynatorów gminnych, członków rad oceniających wnioski oraz członków stowarzyszeń, KGW, lokalnych liderów, osób z grup defaworyzowanych, lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli sektora społecznego i publicznego z obszaru LGD. W realizacji operacji weźmie udział 80 osób z obszaru działania partnerów KSOW.
Długoterminowe efekty to zbudowanie partnerstwa celem tworzenia projektów aktywizujących, promujących i upowszechniających wiedzę o wzmocnieniu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w zakresie sieciowania Marki Lokalnej jako systemu opartego na partycypacji partnerów terytorialnych. Zwiększenie zainteresowania producentów rolnych w zakresie tworzenia wspólnych struktur handlowych tj. Kluby Zakupowe, Grupy Producenckie, Inkubatory Przetwórstwa Lokalnego, Kooperatywy Spożywcze w ramach wspólnej Marki Lokalnej.
Realizacja operacji przyczyni się do aktywizacji mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich i kreatywnie wpłynie na inicjowanie źródeł dodatkowych dochodów oraz tworzenie dodatkowych miejsc pracy przez ich mieszkańców. Długoterminowe efekty to zbudowanie partnerstwa celem tworzenia projektów aktywizujących, promujących i upowszechniających wiedzę o wzmocnieniu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w zakresie sieciowania Marki Lokalnej jako systemu opartego na partycypacji partnerów terytorialnych. Zwiększenie zainteresowania producentów rolnych w zakresie tworzenia wspólnych struktur handlowych tj. Kluby Zakupowe, Grupy Producenckie, Inkubatory Przetwórstwa Lokalnego, Kooperatywy Spożywcze w ramach wspólnej Marki Lokalnej.
Więcej informacji o projekcie na stronie Partnera KSOW: www.lgdkrasnystaw.pl
&nb
News z dnia 23.10.2019 r. - zobacz
News z dnia 17.09.2019 r. - zobacz
News z dnia 21.08.2019 r. - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”