Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

PROWieści

 2013  |  2012  |  2011  |  2010  2009 


„PROWieści” - pierwsze źródło informacji o nowościach związanych z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Od pomysłu do gotowego wydania

Na początku był pomysł na gazetę, a jak mówił Albert Einstein, pomysł to rzadka rzecz. W 2008 roku w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju wsi zauważyliśmy potrzebę wydawania biuletynu, w którym znajdują się wszystkie bieżące informacje o stanie wykorzystania PROW oraz nowych regulacjach związanych z Programem.
Od 2010 r., co miesiąc na stronie internetowej Ministerstwa umieszczany jest plik w formacie PDF, który bezpłatnie można pobrać i wydrukować.

Każde wydanie jest inne

Jesienią 2009 roku w DROW zapadła decyzja o przeprowadzeniu zmian
w „PROWieściach”. Wprowadziliśmy sekcję tekstową magazynu, w której
w przystępny, ilustrowany zdjęciami sposób prezentujemy najważniejsze wydarzenia związane z PROW z poprzedniego miesiąca oraz zapowiedzi
na kolejne miesiące. Nie zrezygnowaliśmy z części statystycznej, ponieważ wiemy, że bieżące informacje o stanie wykorzystania PROW są cenne dla tych, którzy planują złożenie wniosków o dofinansowanie z Programu.  Dodatkowo każdy nowy numer „PROWieści” ma swoją unikatową okładkę, która, jak w prawdziwej gazecie, wiąże się z tematem wydania. Wszystkie numery, począwszy od 2008 roku, umieszczone są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Plan z kolegium redakcyjnego

Jak powstają „PROWieści”? Pomysł na comiesięczne wydanie gazety rodzi się podczas comiesięcznych kolegiów redakcyjnych, które organizowane
są w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przed kolegium przedstawiciele departamentu przygotowują najważniejsze ich zdaniem tematy, które powinny znaleźć się w gazecie. Z tych tematów podczas kolegium wybieramy temat numeru, a następnie kolejność tekstów.
Mając tak plan piszemy teksty, także te które wymagają uczestnictwa
w imprezach z udziałem pracowników DROW (np. Polagra czy konferencje nt. rolnictwa). Później teksty te przekazywane są do obróbki redakcyjnej, korekty i przygotowania graficznego. Właśnie wtedy rozpoczyna się proces weryfikacji i poprawek, podczas którego usuwamy niedoróbki, albo aktualizujemy informacje. Do części graficznej zawsze dołączamy część statystyczną, którą przygotowuje Wydział Monitorowania
i Sprawozdawczości Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Każda sugestia, czy uwaga będzie uwzględniona, ponieważ wydawanie gazety ma sens tylko wtedy, kiedy służy ona czytelnikom. Prosimy o przesyłanie wskazówek do redakcji pod adres mailowy: prowiesci@minrol.gov.pl.

Wszystkich, którzy chcieliby otrzymywać najświeższe wydania gazety wprost do swojej skrzynki mailowej, również prosimy o kontakt.

Redakcja miesięcznika „PROWieści”

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa strony    |    copyright KSOW 2009