- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
„Zainspiruj się dziedzictwem”
Partner wiodący: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, z siedzibą w Olsztynie wspólnie z Mazowiecką Izbą Rolniczą, Podlaską Izbą Rolniczą oraz Pomorską Izbą Rolniczą
Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 15 maja 2019 r. i kończy się w dniu 31 października 2019 r.
Kwota dofinansowania: 83 232,39 zł.
Realizacja operacji, na którą składają się konferencja, w ramach której zorganizowany zostanie konkurs "Skarby Europy zaklęte w szkle" i wizyta studyjna w wiosce tematycznej, oraz wyprodukowanie reportażu z ww. wydarzenia. Projekt umożliwi eksponowanie dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych społeczności, co przyczyni się do jego zachowania i wypromowania, z drugiej strony przyczyni się do: zwiększonia udziału lokalnych społeczności w organizowaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, rozwoju współpracy regionalnej i budowania relacji partnerskich, wspierania rozwoju przedsiębiorczości.
Formy realizacji operacji: konferencja, w ramach której odbędzie się konkurs „Skarby europy zaklęte w szkle” oraz wyjazd studyjny do wioski tematycznej.
Konferencja odbędzie się w Olsztynie w dn. 1 – 3 października 2019 r.
Grupą docelową operacji są mieszkańcy województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, zrzeszeni w grupach formalnych i nieformalnych, prowadzących działalność w zakresie sztuki, rękodzieła, kulinariów, promujących dziedzictwo kulturowe, kulinarne, folklor, zwyczaje i tradycje na obszarach wiejskich.
Celem operacji jest wspieranie zrównoważonego i wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o dziedzictwo kulturowe, które zostanie zachowane i wypromowane wśród 120 uczestników operacji,
oraz zwiększony udział lokalnych społeczności w organizowaniu i wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów poprzez udział 120 mieszkańców obszarów wiejskich w operacji.
Planowane efekty:
- zachowanie i wypromowanie dziedzictwa kulturowego poprzez wzrost wiedzy i zainteresowania dziedzictwem materialnym i niematerialnym przez uczestników operacji, zachowanie tradycji w dziedzinie kultury ludowej i folkloru; wzrost zainteresowania wytwarzaniem produktów (rękodzieła) i potraw wywodzących się z regionalnych tradycji i folkloru;
- zwiększenie udziału lokalnych społeczności w organizowaniu i wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów – nawiązanie przez uczestników operacji nowych kontaktów regionalnych, zapoznanie się z projektami odmiennymi od tych przez nich realizowanych (kulinarne, rękodzieło, muzyka).
News z dnia 2.10.2019 r. - zobacz
News z dnia 11.10.2019 r. - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”