- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
„Pod znakiem jabłecznika-dobre praktyki przetwórstwa owoców w UE”
Partner: Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru
Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 01 czerwca 2019 r. i kończy się w dniu 31 października 2019 r.
Kwota dofinansowania: 96 350,00 zł
Głównym celem jest upowszechnienie wiedzy i znaczenia przetwórstwa lokalnego w rozwoju obszarów wiejskich na przykładzie rozwiązań hiszpańskich.
Udział w wyjeździe studyjnym ułatwi wymianę doświadczeń między uczestnikami i będzie miało charakter komplementarny co spowodować może rozwój przetwórstwa w tym zakresie. Realizacja celu projektu poprzez nabycie nowych umiejętności w zakresie lokalnego przetwórstwa pozwoli na zdobywanie wiedzy o możliwościach podejmowania działalności, które wpływają na konkurencyjność obszarów wiejskich. Aktywność oparta na lokalnych zasobach jest elementem zrównoważonego rozwoju i stanowi szansę na dywersyfikację działalności rolniczej i specjalizację wielu gospodarstw rolnych. W związku z uczestnictwem w projekcie osób z różnych części kraju nastąpi wymiana doświadczeń i nabycie umiejętności praktycznych w zakresie nowych kierunków działalności gospodarczej i przeniesienie najlepszych rozwiązań technologicznych, marketingowych, promocyjnych na grunt Polski budując nową jakość dla wartości produktów lokalnych.
Formy realizacji operacji: wyjazd studyjny
Grupą docelową
- Rolnicy/sadownicy specjalizujący się w produkcji jabłek- zajmujący się produkcją sadowniczą
- osoby/podmioty zajmujące się przetwórstwem owoców
- producenci cydru/jabłecznika
- przedstawiciele organizacji udzielających dotacji na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej na obszarach wiejskich tj. LGD
- przedstawiciele organizacji branżowych związanych z sadownictwem/przetwórstwem
News z 6.08.2019 r. - zobacz
„Pod znakiem jabłecznika-dobre praktyki przetwórstwa owoców w UE” - zaproszenie na wyjazd studyjny
Zapraszamy do udziału w wyjeździe studyjnym do Hiszpanii w ramach projektu „Pod znakiem jabłecznika-dobre praktyki przetwórstwa owoców w UE”.
Wyjazd zostanie zorganizowany w dniach 25-30 września 2019 roku przez Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania, Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” oraz Winnicą Wieczorków Paweł Wieczorek.
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby z obszaru całej Polski reprezentujące następujące grupy osób:- rolnicy/sadownicy specjalizujący się w produkcji jabłek- zajmujący się produkcją sadowniczą
- osoby/podmioty zajmujące się przetwórstwem owoców
- producenci cydru/jabłecznika
- przedstawiciele organizacji udzielających dotacji na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej na obszarach wiejskich tj. LGD
- przedstawiciele organizacji branżowych związanych z sadownictwem/przetwórstwem
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć pocztą tradycyjną lub elektroniczną (skan) w nieprzekraczającym terminie do dnia 28 sierpnia br. do godz. 16.00 na adres: wioletta.wilkos@zacydrowani.pl , Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru, Mikołajówka 11, 23-250 Urzędów. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Lubelskiego Stowarzyszenia Miłośników Cydru tj. www.zacydrowani.pl oraz partnerów www.klj.org.pl, www.lgdkozienice.pl, www.winnicawieczorkow.pl.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt: Wioletta Wilkos, tel. +48 608 635 477
Celem wyjazdu studyjnego jest upowszechnienie wiedzy i znaczenia przetwórstwa lokalnego w rozwoju obszarów wiejskich na przykładzie rozwiązań hiszpańskich.
Wyjazd studyjny pozwoli na:
- poznanie dobrych praktyk w zakresie przetwórstwa lokalnego w Hiszpanii bazującego na przetwórstwie jabłek ( spotkania w zakładach przetwórczych, sadach, spotkania z przedstawicielami organizacji branżowych, udział w Salón Internacional de les Sidres de Gala (SISGA) w Gijon),
- podniesienie i upowszechnienie aktualnej wiedzy na temat funkcjonowania inicjatyw zwiększających konkurencyjność obszarów wiejskich
- podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie nowych kierunków działalności pozarolniczej na przykładzie przetwórstwa lokalnego w Hiszpanii.
Dokumenty do pobrania:
News z dnia 8.10.2019 r. - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”