Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich

Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli, Lokalną Grupą Działania „Północne Mazowsze”, Stowarzyszeniem "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu", Kancelarią Radcy Prawnego Łukasz Chlebny oraz Telewizją Polską SA Oddział Terenowy w Bydgoszczy realizuje projekt pn. Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich.

Projekt skierowany jest łącznie do 480 kobiet w województwach kujawsko – pomorskim, mazowieckim, podlaskim i świętokrzyskim i ma na celu aktywizację kobiet poprzez podjęcie działalności ukierunkowanej na chów gęsi. Przeszkolenie, w okresie realizacji operacji grupy docelowej, zainteresowanej podjęciem działalności związanej z przyzagrodowym chowem gęsi jest sposobem na uniknięcie wykluczenia społecznego, zdobycie specjalistycznej wiedzy nt. przetwórstwa i sprzedaży gęsiny w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Szkolenia będą składać się z następujących bloków temat

 • Chów gęsi systemem przyzagrodowym,
 • Żywienie gęsi owsianych systemem gospodarczym,
 • Przetwórstwo produktów z gęsi,
 • Marketing i jakość produktu lokalnego.

Obok szkoleń odbędą się warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny.

W ramach operacji przewidziane są 4 szkolenia w każdym z 4 województw oraz wyemitowanie cyklu 6 odcinków programu pt. „Gęś w skowronkach” ,w których zostaną przedstawione kluczowe informacje dotyczące przyzagrodowego chowu gęsi i przetwórstwa gęsiny.


News z 12.10.2018 r. - zobacz

Zaproszenie na szkolenia

Kolejny cykl szkoleń pn. „Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich” rozpocznie się w województwie świętokrzyskim w przyszłym tygodniu. Kolejne z cyklu szkoleń odbędzie się w województwie świętokrzyskim, w dniach:

 • Brzozowa - 14.10.2018, g.9:00-16:00, świetlica wiejska, dojazd: droga krajowa nr 79, Ożarów- Lipsko, w miejscowości Wólka Lipowa skręt w lewo, świetlica po lewej stronie.
 • Ożarów   -15.10.2018, g.9:00-16:00, Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie, Osiedle Wzgórze 56, 27-530 Ożarów, tel. 15-861 18 01
 • Bidziny   - 16.10.2018, g.9:00-16:00, Warsztat Terapii Zajęciowej, Bidziny 142, 27-532 Wojciechowice, tel. 505 705 384
 • Opatów  - 17.10.2018, g.9:00-16:00, Zespół Szkól Nr 1, ul. Słowackiego 56, 27-500 Opatów, tel. 15-868 23 19.

W szkoleniach będą brali udział wykładowcy i eksperci kulinarni z Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi, podczas których zostaną omówione następujące tematy:

 • Chów gęsi systemem przyzagrodowym
 • Przetwórstwo produktów z gęsi
 • Marketing i jakość produktu lokalnego
 • Warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny

Szkolenia są skierowane do niepracujących kobiet do 35 roku życia z gospodarstw rolnych i kobiet w wieku emerytalnym, niepracujących zamieszkujących tereny wiejskie. Zapraszamy do udziału w szkoleniach, więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.polskabialages.pl.


News z 17.09.2018 r. - zobacz

Zaproszenie na szkolenie

Kolejny cykl szkoleń pn. „Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich” rozpocznie się w województwie mazowieckim już pod koniec przyszłego tygodnia. Szkolenia odbędą się kolejno 28.09.2018 o godz.12:00 w Centrum Doradztwa Rolniczego ul. Pszczelińska 99 w Brwinowie oraz w dniach 1,2,3.10.2018 w godz. 9-16 w Hotelu Korona, ul. Sienkiewicza 70A, w Ciechanowie. W szkoleniach będą brali udział wykładowcy i eksperci kulinarni z Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi, podczas których zostaną omówione następujące tematy:

 • Chów gęsi systemem przyzagrodowym
 • Przetwórstwo produktów z gęsi
 • Marketing i jakość produktu lokalnego
 • Oraz zostaną przeprowadzone warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny

Szkolenia są skierowane do niepracujących kobiet do 35 roku życia z gospodarstw rolnych i kobiet w wieku emerytalnym, niepracujących zamieszkujących tereny wiejskie. Zapraszamy do udziału w szkoleniach, więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.polskabialages.pl.


News z 2.07.2018 r. - zobacz

Zaproszenie na szkolenie - "Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich"

Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi prowadzi nabór na szkolenia na temat chowu przyzagrodowego gęsi pn. „PRZYZAGRODOWY CHÓW GĘSI SZANSĄ NA AKTYWIZACJĘ MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH”

Celem szkoleń jest nabycie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu hodowli gęsi. Podczas szkoleń będą omawiane następujące zagadnienia:

 • Chów gęsi systemem przyzagrodowym
 • Przetwórstwo produktów z gęsi
 • Marketing i jakość produktu lokalnego
 • warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny

W szkoleniu mogą brać udział osoby zaliczające się do następującej grupy: kobiety do 35 roku życia, niepracujące, z gospodarstw rolnych oraz kobiety powyżej 60 roku życia, niepracujące, zamieszkujące tereny wiejskie.

Kolejne z cyklu szkoleń odbędzie się w woj. Kujawsko-pomorskim w miejscowości Kruszwica (pod Mysią Wieżą) 08.07.2018 o godz. 10:00.

Szkolenie połączone z warsztatami kulinarnymi będzie towarzyszyć Kujawskim Nowalijkom – imprezie promującej zdrową kujawską żywność, która odbywa się co roku w Kruszwicy.

Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonów:

661858795, 523357895, 602785388

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!

www.polskabialages.pl


News z dnia 9.07.2018 - zobacz

Rozpoczął się cykl szkoleń na temat chowu przyzagrodowego gęsi

20 czerwca w Chrośnie w gminie Kruszwica rozpoczął się cykl szkoleń na temat chowu przyzagrodowego gęsi pn. „PRZYZAGRODOWY CHÓW GĘSI SZANSĄ NA AKTYWIZACJĘ MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH”

Szkolenia pozwolą nabyć praktyczną i teoretyczną wiedzę z zakresu hodowli gęsi. Podczas szkoleń eksperci  omówili zagadnienia m.in. z zakresu chowu gęsi systemem przyzagrodowym, przetwórstwo produktów z gęsi oraz przeprowadzili warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny.

Na szkolenie wraz z ekipą telewizyjną przyjechał Tomasz Jakubiak kucharz i dziennikarz kulinarny oraz gospodarz popularnego programu "Jakubiak w sezonie" w telewizji kuchnia+. Dzięki tej wizycie mieszkańcy Chrosna mieli możliwość zobaczenia jak powstaje program telewizyjny. Materiał ze szkolenia ukaże się we wrześniu.

Szkolenie w Chrośnie było pierwszym z 16 spotkań tego typu. W kujawsko-pomorskim szkolenia odbędą się jeszcze 3 razy, następne szkolenia odbędą się w innych województwach.


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”

Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009