- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza projektów
Spółdzielnia socjalna "Ale smacznie"
KONTEKST I CELE PROJEKTU

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

W obrębie siedziby postawiono drewnianą wiatę służącą organizacji imprez na świeżym powietrzu. Teren wokół wiaty wyłożono kostką brukową i oświetlono lampami wykorzystującymi energię słoneczną. Jednocześnie ofertę spółdzielni poszerzono o usługi związane z utrzymaniem dróg. W tym celu zakupione zostały: ciągnik wraz z wyposażeniem, tj. wysięgnikiem wielofunkcyjnym, piła do cięcia gałęzi, równiarka drogowa, myjka do znaków drogowych, cysterna, przecinarka do asfaltu i betonu, zagęszczarka, pług do odśnieżania oraz posypywarka.
OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI
Spółdzielnia oferuje szeroki wachlarz usług cateringowych, gastronomicznych oraz obsługę imprez okolicznościowych, zarówno w miejscu wskazanym przez osoby, czy instytucje zamawiające, na imprezach plenerowych oraz w lokalu należącym do spółdzielni. Realizowane są zamówienia indywidualne i zbiorowe, na miejscu oraz z dowozem do klienta. Zlecenia przygotowywane są w oparciu o zdrowe produkty regionalne.
Dodatkowo spółdzielnia świadczy usługi związane z czystością i utrzymaniem dróg. Innowacyjność projektu polega na rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o zasady ekonomii społecznej. Nowoczesność i nowatorstwo wynika ze wspierania lokalnego rynku ofertą, która dotychczas nie była dostępna w tak szerokim spektrum działania. Dodatkowo projekt zakładał wzrost zatrudnienia, zapobiegając pogłębianiu się bezrobocia na terenie gminy Dąbie. Zatrudnienie dotyczyło osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Realizacja zadania wpłynęła na rozwój spółdzielni, zwiększyła jej potencjał oraz znacznie poszerzyła gamę oferowanych usług.
