- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Baza projektów
1. Organizację ogólnopolskiej konferencji w Istebnej, inaugurującej uroczysty start SNW. Uczestnicy konferencji zapoznali się m.in. z procesem certyfikacji miejscowości do SNW oraz zasobami lokalnymi jako czynnikami rozwoju społeczno - gospodarczego i przestrzennego małych miast i wsi. Podczas konferencji wręczono także certyfikaty 10 najbardziej aktywnym miejscowościom: Gniewino (gmina Gniewino), Goworów (gmina Międzylesie), Istebna (gmina Istebna), Jemielnica (gmina Jemielnica), Kamień Śląski (gmina Gogolin), Łącko (gmina Postomino), Stare Siołkowice (gmina Popielów), Swołowo (gmina Słupsk), Zalipie (gmina Olesno) i Złoty Potok (gmina Janów).
2. Wyjazd studyjny na teren gminy Istebna, gdzie odwiedzono m.in. Kurną Chatę Kawuloka - stary drewniany dom z 1863 r. pełen dawnych sprzętów gospodarstwa domowego i narzędzi, który w autentyczny sposób oddaje warunki, w jakich żyli mieszkańcy Istebnej w drugiej połowie XIX w. oraz Centrum Koronki Koniakowskiej i Centrum Pasterskie, gdzie można było spróbować tradycyjnych serów.
3. Dwu-dniowe warsztaty „Od wyróżnika do opowieści, czyli jak w pełni wykorzystać potencjał wsi?”. Uczestników podzielono na 2 grupy warsztatowe. W pierwszej znaleźli się lokalni liderzy – zarówno zaawansowani w pracach nad wdrażaniem strategii SNW, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają prace nad spełnieniem kryteriów certyfikacji. W drugiej natomiast byli w większości samorządowcy, którzy na kwestie certyfikacji są w stanie spojrzeć z nieco innej strony.