- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
III sektor dla Polski
Strategiczna Mapa Drogowa Rozwoju Sektora Obywatelskiego „III sektor dla Polski” stanowi sposób zintegrowania działań organizacji pozarządowych na rzecz wzmocnienia roli sektora obywatelskiego jako elementu sprawnego państwa. Mapa składa się z systemu wzajemnie powiązanych dokumentów, które opisują zasady i kierunki działania oraz podstawowe narzędzia ich realizacji. Poniższy szkic to jednocześnie przewodnik i skrót całego dokumentu, który pomoże czytelnikowi zrozumieć założenia planowanego przedsięwzięcia, a poszczególnym organizacjom odnaleźć się w ruchu na rzecz zmian oraz korzystać z poszczególnych części Mapy.
Organizacje pozarządowe, których wartość i siła opierają się na różnorodności, powinny również pełnić funkcję narzędzia dla obywateli chcących aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym. Sektor organizacji pozarządowych to nie tylko miejsce samorealizacji konkretnych osób czy walki o interesy grupowe, to także uzupełnienie działań administracji i biznesu o aktywność na rzecz jakości życia obywateli i przyjaznego im systemu polityczno-gospodarczego. Mapa – nie podważając wartości wszelkich działań społecznych – odnosi się głównie do tej sfery działań, w której organizacje odgrywają ważną dla życia zbiorowego rolę.
Mapa wdrażana jest przez Partnerstwa Tematyczne.
Partnerstwa Tematyczne są formą współpracy organizacji pozarządowych realizujących wspólnie i dobrowolnie działania służące wdrażaniu Mapy. Partnerstwa mają charakter ogólnopolski i tematycznie obejmują jeden, wybrany przez organizacje tworzące Partnerstwo główny kierunek działań określony w Mapie. Możliwe jest, aby Partnerstwo podjęło się wdrażania szerszych działań tematycznych odnoszących się do Wyzwań opisanych w Mapie, ale wtedy musi podjąć się realizacji wszystkich kierunków działań objętych danym Wyzwaniem.
Zachęcamy do wzięcia udziału w pracach Partnerstwa Tematycznego 22 „Działania na rzecz współpracy instytucjonalnej i tworzenia lokalnych partnerstw” w ramach Strategicznej Mapy Drogowej Rozwoju Sektora Obywatelskiego „III sektor dla Polski” (deklaracja – pobierz).
Źródło: siecsplot.pl, nowastrategiasektora.ngo.pl