- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Międzynarodowa Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE
Od czwartku 3 września do soboty 5 września w Warszawie w EXPO odbywać się będzie 23. edycja Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE.
Swoją obecność potwierdziło 250 wystawców z 12 krajów – Polski, Belgii, Chin, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Tegoroczne hasło wystawy to ,,Obudź emocje!” i nie zawiodą się Ci, którzy liczą na inspiracje, ale też gruntowny przegląd dostępnej na rynku oferty roślin. Pokaże je 160 firm z 250 prezentujących się na targach. Zobaczyć będzie można drzewa i krzewy przeznaczone do handlu detalicznego, materiał do zamówień indywidualnych i publicznych – drzewa alejowe, solitery, krzewy, pnącza. Osobną kategorię stanowią byliny i trawy, a także coraz bardziej doceniane rośliny owocowe – zarówno krzewy jagodowe jak drzewa czy rośliny pnące.
Poza standardowym wielkościami roślin – gotowymi do handlu na wystawie prezentowane będą tzw. młody materiał do dalszej produkcji – w tym wiele nowości odmianowych, a także grupa produktów przeznaczona do dekoracji bożonarodzeniowych z choinkami na czele.
Na ZIELEŃ TO ŻYCIE zobaczymy niewątpliwie największą ekspozycję roślin do zielonych przestrzeni i prywatnych ogrodów w Polsce i naszej części Europy. W tym roku oglądać będzie je można w obu halach EXPO.
Na targach prezentowana będzie technika ogrodnicza, środki wspierające produkcję roślinną oraz tworzenie i pielęgnację terenów zieleni. Wystawcy pokażą maszyny, urządzenia, narzędzia, nawozy, środki ochrony, podłoża, systemy nawodnieniowe, osłony, tunele, oprogramowanie. W ofercie wystawców znajdą się także elementy wyposażenia ogrodów i publicznych terenów zieleni – dekoracje i mała architektura. Nie zabraknie wydawnictw dla fachowców i amatorów.
Dwa pierwsze 2 dni targów- czwartek i piątek mają charakter branżowy. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni oczekują także międzynarodowych klientów – w ubiegłym targi odwiedzili goście z 30 krajów. W sobotę targi otwarte są także dla wszystkich pasjonatów, właścicieli ogrodów i zainteresowanych nowościami ze świata ogrodu.
Program Wystawy to codziennie nowe wydarzenia dedykowane gościom z różnych ,,zielonych” profesji. Producenci – ogrodnicy i szkółkarze powinni zarezerwować czas w czwartek od 13.00 na seminarium ,,Wiedza dla producentów”. Piątek upływa pod znakiem handlu ogrodniczego za sprawą prezentacji na temat pielęgnacji roślin w punkcie sprzedaży oraz konferencji ,,Centrum ogrodnicze - zarządzanie aktywami” z brytyjską konsultantką Eve Tigwell jako gościem. Na ciekawe wydarzenia mogą liczyć także architekci krajobrazu, urządzający zieleń, miejscy urzędnicy i floryści.
Szczegóły programu i rejestracja gości dostępne są na stronie www.zielentozycie.pl
Autor: Agencja Promocji Zieleni