- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Mobilność szansą na sukces?
Reportaż pt. ”Mobilność - szansą na sukces” oraz ”Mniszki – wieś żywotna” to filmy edukacyjne, które powstały w ramach projektu flagowego „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego”. Celem było pokazanie modelowych rozwiązań stosowanych na rzecz osób młodych na obszarach wiejskich służących włączeniu społecznemu, rozwijaniu przedsiębiorczości. Filmy będą narzędziem wymiany doświadczeń oraz prezentacji dobrych przykładów wspierania osób młodych i lokalnych inicjatyw.
Reportaż pt. ”Mobilność - szansą na sukces” - obejrzyj film
Kiedy myślimy o osobie bezrobotnej, nasuwa nam się obraz kogoś w średnim lub podeszłym wieku, z reguły mieszkającego na wsi lub w małym mieście, słabo wykształconego, o niskich, bądź wąskich kwalifikacjach, nie potrafiącego sprostać konkurencji na rynku pracy, zmuszonego do trwałej zmiany stylu życia z powodu gwałtownego obniżenia poziomu dochodów. Okazuje się jednak, że największe problemy ze znalezieniem pracy mają ludzie młodzi, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia zwłaszcza ci mieszkający na wsi lub w małych miastach. Jednym z powodów jest utrudniony dostęp do informacji. Mogą temu zaradzić Mobilne Centra informacji Zawodowej OHP. Docierają wszędzie, także do wsi i małych miasteczek, prowadzą usługi poradnictwa zawodowego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W programie pokazujemy jak działa takie centrum i w jaki sposób młodzi ludzi mogą z niego korzystać.
Reportaż pt. ”Mniszki – wieś żywotna” - obejrzyj film
Jeszcze do niedawna w Mniszkach straszyły zniszczone budynki gospodarskie pozostawione przez tuczarnię trzody chlewnej. Z inicjatywy Rady Sołeckiej i mieszkańców Mniszek Gmina Międzychód utworzyła w roku 2007 Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. Wyremontowane zabytkowe budynki dawnego folwarku rodziny von Unruh dziś służą okolicznym mieszkańcom i turystom. Są tu wystawy: m.in. sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń do przeróbki mleka, urządzeń i sprzętu do prania, maglowania i prasowania. Organizowane są warsztaty z garncarstwa, wikliniarstwa, kowalstwa.
Na tej inwestycji, zrealizowanej w dużym stopniu za pieniądze unijne, skorzystali nie tylko turyści, ale także młodzi ludzie, którzy tu właśnie znaleźli pracę - jako moderatorzy, przewodnicy. Dzięki niej zdobywają doświadczenie, realizują swe pasje.