- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Młodzież szkół rolniczych ambasadorem przedsiębiorczości
„Młodzież szkół rolniczych ambasadorem przedsiębiorczości na obszarach wiejskich” to tytuł pięciu trzydniowych szkoleń, które odbyły się w dniach 15.05 do 29.05.2015r. w Krakowie w ramach projektu opracowanego przez Związek Młodzieży Wiejskiej. W cyklu szkoleń wzięło udział ponad 200 osób - uczniowie wraz z nauczycielami szkół rolniczych z ośmiu województw Polski.
Pierwszego dnia szkolenia tematyka obejmowała zajęcia warsztatowe z komunikacji interpersonalnej, mowy ciała, zasad autoprezentacji, sztuki publicznych wystąpień oraz kreatywności, jako elementu sukcesu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Dodatkowo młodzież uczestniczyła w wykładach dotyczących form prawnych zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstawowych pojęć ekonomicznych.
Drugiego dnia poza kontynuacją wykładów z zakresu ekonomii społecznej i zasad prowadzenia działalności gospodarczej, zorganizowane zostały szkolenia terenowe, podczas których młodzież wraz z opiekunami poznała możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw ze źródeł krajowych i Unii Europejskiej. Jako przykłady innowacyjnych działań z zakresu przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, uczestnicy odwiedzili nowoczesne gospodarstwo rolne i niepubliczne przedszkole, których właściciele opowiedzieli w oparciu o własne doświadczenia, w jaki sposób pozyskać środki na swoją działalność.
W trzecim dniu szkolenia młodzież miała okazję dowiedzieć się jak od strony formalno-prawnej pozyskać finansowanie na działalność przedsiębiorstwa ze źródeł krajowych i Unii Europejskiej oraz jak przeprowadzić profesjonalnie analizę SWOT/TOWS tak, aby podejmowane decyzje były konstruktywne i nie przynosiły strat młodemu przedsiębiorcy.
Pomimo intensywności zajęć, uczestnicy szkolenia nie odmówili sobie przyjemności zwiedzania Krakowa. Dogodne położenie obiektu szkoleniowego zlokalizowanego na terenie Kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej umożliwiło spacery po Starym Mieście, Wawelu, a także po urokliwym Kazimierzu.
Podczas szkoleń uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z przedsiębiorczości i psychologii. Zajęcie teoretyczne, jak i praktyczne odbiegały formą od schematycznych podręczników szkolnych i w niekonwencjonalny sposób docierały do młodych umysłów.
Projekt został zrealizowany w ramach Planu działania Sekretariatu Centralnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015
Pobierz prezentacje:
Autorzy: Ben Sassi (Dyrektor wykonawczy projektu)/ FAPA