- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Zaproszenie na cykl konferencji – „Przedsiębiorczość na wsi…”
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) organizuje cykl sześciu makroregionalnych konferencji pt.: „Przedsiębiorczość na wsi – współczesne wyzwania i koncepcja rozwoju”. Pierwsze z nich odbyły się w Lublinie, Poznaniu, Krakowie, Toruniu i w Radomiu.
Zapraszamy na kolejne konferencje - 24 lutego we Wrocławiu (kalendarium konferencji) oraz w Warszawie.
Konferencje zostały zaplanowane w całej Polsce na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ich celem jest konsultacja i upowszechnienie założeń koncepcji systemowego wsparcia rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, opracowanej przez FDPA i Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN także na zlecenie Ministerstwa.
W trakcie konferencji poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:
- Czy cele wskazane w koncepcji służą rozwojowi przedsiębiorczości i rozwojowi obszarów wiejskich oraz w jakim zakresie ? Które z założeń mogą przynieść najlepsze efekty społeczno-gospodarcze?
- W jakim stopniu PROW i inne programy europejskie na lata 2014-2020 wpłyną na realizację celów koncepcji rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej?
- O jakie elementy należy uzupełnić sformułowane wcześniej cele oraz czy jest możliwe ich wdrożenie?
- Czy dodatkowe wsparcie finansowe/działania zewnętrzne powinno w sposób szczególny być przeznaczone dla rozpoczynających działalność, czy na rozwój firm już istniejących od kilku lat?
- Czy istnieje realna szansa wzmocnienia oddolnej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i w jakich sferach powinna ona być głównie rozwijana?
Wnioski z konferencji makroregionalnych zostaną przedstawione do zaopiniowania Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz kluczowym resortom tj.: Ministerstwu Gospodarki, Ministerstwu Finansów, Ministerstwu Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwu Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwu Środowiska, Ministerstwu Edukacji Narodowej, Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie zaprezentowane na konferencji ogólnopolskiej.
Wśród zaproszonych gości znajdą się przedstawiciele partnerów społeczno-gospodarczych, instytucji upowszechniających informacje o pomocy Unii Europejskiej w Polsce, przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów terytorialnych zaangażowanych we wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie właściwych warunków dla jej rozwoju na obszarach wiejskich.
Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową Fundacji www.fdpa.org.pl, na której znajdziecie Państwo dotychczasowe wyniki badania i rekomendacje, jak i terminarz, miejsca konferencji i programy. Na witrynie fdpa.org.pl zamieszczone będą również relacje i wnioski z poszczególnych konferencji makroregionalnych.