- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Projekt REWARD i przedsiębiorczość kobiet
„Kobiety odgrywają fundamentalną rolę w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich. Stanowią one 49% ludności wiejskiej i są istotnym czynnikiem pobudzającym społeczności wiejskie.”
Tak rozpoczyna się międzynarodowy raport o sytuacji kobiet na obszarach wiejskich opracowany w ramach projektu ERASMUS REWARD, w którym Polskę reprezentuje Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Na tle innych krajów europejskich polskie kobiety wiejskie wypadają bardzo dobrze (znacznie powyżej średniej europejskiej) – są przedsiębiorcze, samodzielne i zaangażowane, a nasze Koła Gospodyń Wiejskich to inicjatywa bez precedensu.
Pełny raport już wkrótce na stronie projektu https://reward-erasmus.eu/?lang=pl
Projekt REWARD ma na celu zwiększenie szans kobiet na zatrudnienie poprzez działania przedsiębiorcze wspierające rozwój obszarów wiejskich.
Przedsiębiorczość w zakresie rolnictwa wielofunkcyjnego jest postrzegana jako nowa szansa dla kobiet na obszarach wiejskich, dająca im możliwość rozwijania i różnicowania działalności gospodarczej. To również możliwość wzmocnienia roli kobiet w społeczeństwie i ich pozytywnego wpływu na integrację społeczną, ograniczenie ubóstwa i rozwój gospodarczy obszarów wiejskich.
Kobiety odgrywają ważną i wyjątkową rolę w rozwoju rolnictwa wielofunkcyjnego. Wraz z modernizacją obszarów wiejskich pozycja kobiet w zarządzaniu gospodarstwem rolnym jest czasem marginalizowana; projekt ma na celu wsparcie aktywności biznesowej kobiet w już istniejących oraz nowych obszarach działalności gospodarczej.
Rolnictwo wielofunkcyjne podkreśla znaczenie upraw i hodowli w funkcjonowaniu obszarów wiejskich, a równocześnie oferuje bogate możliwości włączenia walorów dziedzictwa do strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego wsi.
REWARD to projekt finansowany ze środków UE Erasmus+, który rozpoczął się w listopadzie 2018 r. Efektem projektu będzie analiza sytuacji kobiet wiejskich w Europie oraz materiały szkoleniowe, stanowiące dla kobiet narzędzie do zarządzania szeroką gamą wielofunkcyjnych działań związanych z rolnictwem i wiejskim dziedzictwem kulturowym.
Źródło: https://reward-erasmus.eu/?lang=pl