- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Zapraszamy na warsztaty na temat Inteligentnych Wsi Smart Villages (SV)
Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich organizuje międzynarodowe warsztaty pn. Inteligentne Wsie jako skuteczny sposób na kluczowe wyzwania obszarów wiejskich. Warsztaty odbędą się w dniach 21-22 października 2019 r. w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy ul. Wspólnej 30.
Podejście Smart Villages (inteligentnych wsi) ma bardzo istotne znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich, zarówno ze względu na nowe możliwości tworzenia miejsc pracy, jak i z punktu widzenia jakości życia na wsi. Już teraz na wielu obszarach wiejskich społeczności organizują się w poszukiwaniu innowacyjnych, inteligentnych rozwiązań lokalnych problemów (w tym kontekście znaczenie „inteligentne” jest dużo szersze niż tylko technologie cyfrowe i obejmuje zakres zagadnień społecznych, ekonomicznych i innowacji środowiskowych). Promowanie takich „inteligentnych wsi” i oferowanie im lepszego wsparcia będzie istotne dla państw członkowskich w następnym okresie programowania.
Warsztaty w Polsce mają na celu stworzenie możliwości wymiany informacji o inicjatywach i społecznościach działających zgodnie z ideą Smart Villages w szczególności w Europie Środkowej. Celem warsztatów jest omówienie, w jaki sposób te doświadczenia można przenieść do naszego kraju oraz zwiększyć znaczenie tej idei w nowej perspektywie finansowej. Smart Villages stwarza nowe możliwości np. poprawy mobilności, rozwoju przedsiębiorczości, korzystania z możliwości jakie daje biogospodarka i gospodarka o obiegu zamkniętym, zapewnienia wysokiej jakości edukacji i usług zdrowotnych lub zapobiegania wykluczeniu społecznemu.
Warsztaty umożliwią zidentyfikowanie przykładów inicjatyw w zakresie głównych problemów rozwoju obszarów wiejskich wsi oraz zgromadzenie pomysłów służących rozwiązywaniu tych problemów zgodnych z podejściem Smart Villages. Zapraszamy do udziału lokalnych liderów (m.in. organizacje pozarządowe, samorządy) zajmujących się rozwiązywaniem problemów mieszkańców obszarów wiejskich.
Zainteresowani udziałem w warsztatach proszeni są o wypełnienie i podpisanie karty zgłoszenia i przesłanie do dnia 15.10.2019 r. na adres poczty elektronicznej: warszawa@cdr.gov.pl
Program warsztatów – pobierz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”