- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Szkolenia specjalistyczne dla branży winiarskiej i serowarskiej
W październiku w ramach operacji W stronę rozwoju: wyjazdy studyjne i szkolenia specjalistyczne dla polskich producentów sera i wina zorganizowane zostaną szkolenia specjalistyczne.
Grupa docelowa:
producenci wina, osoby związane z branżą winiarską oraz osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia lub własną działalnością w branży winiarskiej: 30 osób,
producenci sera, osoby związane z branżą serowarską oraz osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia lub własną działalnością w branży serowarskiej: 30 osób.
Wśród uczestników szkoleń specjalistycznych muszą się znaleźć reprezentanci minimum 4 województw, co będzie brane pod uwagę przy procesie rekrutacji.
Cel szkoleń:
- podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu produkcji sera wśród około 30 producentów sera i osób związanych z branżą serowarską podczas dwudniowych szkoleń specjalistycznych,
- podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu produkcji i marketingu wina wśród około 30 producentów wina i osób związanych z branżą winiarską podczas dwudniowych szkoleń specjalistycznych.
Tematyka szkoleń:
- branża serowarska: „Wpływ czynników surowcowych i technologicznych na jakość serów wytwarzanych w warunkach serowarni farmerskiej”
- branża winiarska: „Podnoszenie jakości produktów winiarskich i enologicznych”
Termin szkoleń:
- branża serowarska: 5-6 października 2019r.
- branża winiarska: 11-12 października 2019r.
Liczba uczestników:
- branża serowarska: 30 osób
- branża winiarska: 30 osób
Dwudniowe szkolenia specjalistyczne są niezwykle istotne dla realizacji celu jakim jest podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu produkcji sera i wina. Spotkanie ze specjalistami i kadrą naukową ma znaczenie zarówno dla transferu specjalistycznej wiedzy i innowacyjnych rozwiązań jak i nawiązania kontaktów branżowych, utworzenia powiązań naukowo-biznesowych. Producenci, aby się rozwijać, zwiększać produkcję, podnosić jakość wytwarzanych wyrobów, muszą nieustannie poszerzać wiedzę, która przełoży się na stosowanie innowacyjnych rozwiązań, zatrudnienie większej ilości pracowników, współpracę z nowymi dostawcami. Spotkanie podczas dni szkoleniowych to również doskonała sposobność do wymiany doświadczeń, co jak wiadomo jest wartością niewymierną, a bezcenną.
Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy sobą nawzajem, a także ze specjalistami z ich branży, w tym z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Zdobyta wiedza niewątpliwie wpłynie na jakość i innowacyjność wytwarzanych produktów.
Szkolenia specjalistyczne dają uczestnikom możliwość poszerzenia wiedzy i umiejętności zdobytych podczas wyjazdów studyjnych dla obu branż.
Zapraszamy do udziału w szkoleniu. Szczegółowe informacje nt. rekrutacji znajdują się na stronie Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - zobacz
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”