- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
WYRÓŻNIJ SIĘ! – Specjalizacja w turystyce kluczem do sukcesu
4 października w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się konferencja w ramach projektu Wyróżnij się! – Specjalizacja w turystyce kluczem do sukcesu.
Konferencja skierowana została do osób zamierzających prowadzić lub już prowadzących działalność turystyczną na obszarach wiejskich, a także doradców rolniczych. Jej celem była m.in. wymiana wiedzy dotyczącej prowadzenia specjalistycznej działalności turystycznej na obszarach wiejskich w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi, a także z zakresu skutecznego marketingu oferty obiektów turystyki wiejskiej i jej komercjalizacji. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Uczestników oraz zaproszonych prelegentów powitał Adam Kalinowski – dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, który oddał następnie głos specjalistom i praktykom. Przez meandry przepisów i wymagań stawianych przed obiektami turystyki wiejskiej przeprowadził obecnych dr Jerzy Raciborski z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, który mówił o specjalizacji oferty obiektu turystyki wiejskiej w świetle obowiązujących przepisów prawnych. Wykład na temat Lokalnego produktu kulinarnego jako wartości ekonomicznej w turystyce obszarów wiejskich miała dr Izabela Chudzyńska z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, a w tajniki marketingu i komercjalizacji produktów turystycznych wprowadziła słuchaczy Agnieszka Kowalkowska z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.
Tematykę gospodarstw opiekuńczych jako miejsca świadczenia usług społecznych w oparciu o zasobu tradycyjnego gospodarstwa rolnego przybliżyła Aleksandra Bielińska z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, koordynator projektu „Zielona Opieka”. Natomiast przedstawicielka Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Izabella Dudzińska-Krawczyk, będąca koordynator Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych w województwie zachodniopomorskim, przedstawiła temat działalności edukacyjnej w gospodarstwie rolnym.
Nie zabrakło i praktyka – swoimi doświadczeniami w prowadzeniu gospodarstwa, blaskach i cieniach, a także szerokiej tematyce zajęć i tym jak zarabiać na specjalizacji opowiadała Grażyna Kugiel – właścicielka szeroko znanego i wielokrotnie wyróżnianego obiektu turystyki wiejskiej „7 Ogrodów” w Łowiczu Wałeckim.
Prezentacje do pobrania:
- Jak zarabiać na specjalizacji - prezentacja dobrych praktyk - pobierz
- Gospodarstwo Opiekuńcze – miejsce świadczenia usług społecznych w oparciu o zasoby tradycyjnego gospodarstwa rolnego - pobierz
- Marketing i komercjalizacja produktu turystycznego - pobierz
- Działalność edukacyjna w gospodarstwie rolnym - pobierz
- Lokalny produkt kulinarny jako wartość ekonomiczna w turystyce wiejskiej - pobierz
- Różne formy specjalizacji oferty turystycznej na wsi - przepisy prawne - pobierz
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”