- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Jak wykorzystać to, co lokalne, regionalne, tradycyjne? Relacja ze szkoleń dla KGW
Jak wykorzystać to, co lokalne, regionalne, tradycyjne? Podczas warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” uczestnicy poznali nie tylko praktyczne zagadnienia związane z bieżącą działalnością KGW, ale także mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu lokalnych, regionalnych i tradycyjnych produktów, krótkich łańcuchów dostaw czy zasad uczestniczenia w krajowych i międzynarodowych systemach jakości produktów regionalnych i tradycyjnych. Koła zostały również zapoznane z zasadami sprzedaży produktów własnych, możliwościami finansowania działalności organizacji pozarządowych czy sposobami promocji oraz rozwoju swojej działalności.
Warsztaty odbywały się pod koniec lipca i na początku sierpnia. Udział w nich wzięły członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z pięciu województw.
W szkoleniu, które odbyło się 31 lipca w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, udział wzięło 20 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa opolskiego z miejscowości: Izbicko, Popielów, Lewin Brzeski, Olszanka, Korfantów, Pakosławice, Bierawa, Dąbrowa, Praszka, Olesno, Rudniki, Gorzów Śl., Komprachcice, Otmuchów, Dąbrowa, Ujazd oraz Kamiennik.
Łącznie w szkoleniu wzięło udział 64 członków KGW, 2 przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, 3 pracowników ODR w Łosiowie i 2 osoby z powiatowych oddziałów ODR w Łosiowie.
Kolejne szkolenie, które odbyło się 1 sierpnia w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, udział wzięło 17 Kół Gospodyń Wiejskich z woj. małopolskiego z miejscowości Bolesław, Maniowy, Ryczówek, Rodaki, Nowe Żukowice, Muchówka, Pałecznica, Suche, Proszowice, Paciechowice, Rzepiennik Strzyżewski, Uście Solne, Zawada, Radocza, Strzegowa, Podleśna Wola, Zederman. Łącznie w szkoleniu wzięło udział 60 uczestników.
W szkoleniu następnym, realizowanym 2 sierpnia w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, udział wzięło 16 Kół Gospodyń Wiejskich z woj. świętokrzyskiego z miejscowości: Obrazów, Sitkówka-Nowiny, Nowy Korczyn, Pińczów, Mniów, Bieliny, Stopnica, Wojciechowice, Nowa Słupia, Gowarczów, Sędziszów, Szydłów, Imielno, Skalbmierz oraz Małogoszcz. Łącznie w szkoleniu wzięło udział 56 uczestników.
Kolejne dwa szkolenia odbyły się w województwie lubuskim i wielkopolskim. 8 sierpnia szkolenie obyło się w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, w udział wzięło 19 Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Nowe Kramsko, Janczewo, Skąpe, Pomorsko, Klenica, Bycz, Krzeszyce, Bukowica, Borów Wielki, Lipinki, Brójce, Bojdała, Wierzbnica, Konin Żagański, Białków, Bożnów, Boobrzany, Zabór oraz Chlebowo. Łącznie w szkoleniu wzięło udział 60 uczestników.
9 sierpnia szkolenie odbyło się w Wielkopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Marszewie. Udział wzięło 16 Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Antonin, Osada, Mórka, Kocina, Mniszki, Dębno Polskie, Przybysłowice, Ciemierowice Kolonia, Osłonin, Wierzbno, Cielimowo, Sulęcinek, Chwałkowo, Korzecznik, Ceków-Kolonia, Zagorzyn. Łącznie w szkoleniu wzięło udział 54 uczestników.
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”