- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Jak pozyskać środki na wspólne działania? Zapraszamy na szkolenia
Jak pozyskać środki na wspólne działania i jak budować sieć współpracy pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w rozwój lokalny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znaleźć można podczas szkoleń realizowanych przez Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego w ramach projektu pt. „Pozyskiwanie środków finansowych przez organizacje pozarządowe szansą ich rozwoju w kontekście budowy sieci współpracy z innymi podmiotami w środowisku lokalnym”.
Zapraszamy do udziału w szkoleniach (z wyjazdem studyjnym) członków organizacji pozarządowych, zarówno tych działających formalnie, jak i nieformalnie z obszarów wiejskich na terenie całej Polski. Trzydniowe, bezpłatne szkolenia odbędą się na terenie południowej części województwa małopolskiego w terminach:
- 5-7 sierpnia 2019 roku,
- 7-9 sierpnia 2019 roku,
- 12-14 sierpnia 2019 roku,
- 19-21 sierpnia 2019 roku
- 23-25 sierpnia 2019 roku.
Szkolenia odbędą się w Willi Tatra, ul. Rybkówka 15, Zakopane.
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy – pobierz. Formularz należy dostarczyć pocztą tradycyjną lub elektroniczną (skan) na adres: msdr@msdr.edu.pl, lub wysłać na adres: Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, ulica Czysta 21, 31-121 Kraków. O zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Z jednego podmiotu może wziąć udział w szkoleniu maksymalnie trzy osoby. Organizator zapewnia bezpłatnie: zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowe.
Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności wśród członków organizacji pozarządowych w aspekcie pozyskiwania środków finansowych oraz podnoszenie jakości życia na obszarach wiejskich w kontekście wykorzystania powyższych środków na rzecz społeczności lokalnej. Ponadto projekt ma na celu ukierunkowanie świadomości członków organizacji pozarządowych na rzecz tworzenia partnerstw, czy to z sektorem publicznym czy prywatnym, celem zwiększenia zarówno skali jak i możliwości swojej działalności. Docelowo, w wyniku tychże działań projekt ukaże możliwości rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru, celem stworzenia lepszych warunków bytowych dla mieszkańców obszarów wiejskich, zarówno zawodowych jak i życiowych. W wyniku realizacji projektu, do efektów, zaliczyć będzie można wzrost świadomości mieszkańców obszarów wiejskich na temat możliwości realizacji działań wspólnych sektora publicznego, prywatnego i społecznego.
Partnerami projektu są: Piotr Rachwał Konferencje Naukowe Sprzedaż nasion, Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Krakowie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Karolina Job.
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”