- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Nauka Doradztwu Rolniczemu - spotkanie w IUNG – PIB
W dniach 3 -5 lipca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nauka Doradztwu Rolniczemu” organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) oraz Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR) w Brwinowie, we współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach. Tematem przewodnim tego spotkania było „Rolnictwo precyzyjne w teorii i praktyce”, a jego celem, podobnie jak wcześniejszych spotkań z tego cyklu, było pogłębienie wiedzy doradców oraz umożliwienie wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i implikacja najnowszych rozwiązań do praktyki rolniczej.
W pierwszym dniu spotkania odbyły się wykłady, których tematem było zaprezentowanie głównych kierunków badań jakimi zajmuje się rolnictwo precyzyjne oraz zaprezentowanie uzyskiwanych wyników, osiągnięć i nowych rozwiązań. Po części wykładowej odbyła się wizyta w gospodarstwie Osiny, które jest częścią Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Kępa – Puławy, należącego do IUNG - PIB, gdzie uczestnicy poznali techniczne uwarunkowania rolnictwa precyzyjnego oraz park maszynowy wykorzystywany przez instytut.
Kolejne dwa dni były poświęcone na praktyczne zapoznanie się z tematyką rolnictwa precyzyjnego. W tym celu doradcy odwiedzili dwa gospodarstwa, które już od kilku lat wdrażają ten rodzaj technologii w swoich gospodarstwach.
Zarówno wykłady jak i część praktyczna tworzyły spójną całość pozwalającą spojrzeć na rolnictwo precyzyjne z różnych perspektyw, a bogata wiedza praktyczna z tego zakresu pozwoli doradcom przekazać najnowsze informacje bezpośrednio zainteresowanym producentom rolnym.
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”