- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Działania Punktu informacyjnego Sieci ds. Ewaluacji (Evaluation Helpdesk)
Stworzono nowe interaktywne narzędzie decyzyjne „Dane do oceny osiągnięć i skutków PROW”, które ma służyć do wsparcia oceny osiągnięć i skutków PROW w 2019 roku i ex-post. Narzędzie daje możliwość wglądu w wybór metod oceny, które można wykorzystać do oceny wspólnych wskaźników oddziaływania PROW, a także niezbędnych danych i źródeł informacji na poziomie UE. Ponadto zawiera zalecenia dotyczące możliwych rozwiązań w celu przezwyciężenia brakujących danych na poziomie krajowym i regionalnym. Narzędzie zostało oparte na Wytycznych: OCENA OSIĄGNIĘĆ I ODDZIAŁYWANIA PROW W 2019 R. opracowanych w zeszłym roku. Evaluation Helpdesk zachęca do podzielenia się doświadczeniami na temat narzędzi na adres poczty elektronicznej: info@ruralevaluation.eu
Plany Strategiczne WPR
W 2019 roku Państwa Członkowskie UE rozpoczynają przygotowania krajowych planów strategicznych Wspólnej Polityki Rolnej na nowy okres programowania. Ustanowią strategię interwencji opartą o analizę SWOT i ocenę potrzeb. W procesie tym ocena ex-ante odgrywa ważną rolę w poprawie opracowywania Planów Strategicznych WPR pod względem jakości. Jednym z elementów ewaluacji ex-ante jest ocena wkładu Planu Strategicznego WPR do konkretnych celów WPR, z uwzględnieniem krajowych i regionalnych potrzeb oraz potencjału rozwoju. Oznacza to, że ocena ex-ante przeanalizuje ocenę potrzeb i analizę SWOT przeprowadzoną w celu opracowania planu strategicznego WPR, a także logiczne powiązania między nimi.
Evaluation Helpdesk organizuje warsztaty przygotowujące do oceny ex-ante Planu Strategicznego WPR (Getting prepared for the ex-ante evaluation of the CAP strategic plan), które odbędą się 21 marca 2019 r. w Brukseli. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Instytucji Zarządzających, oceniający, interesariusze oraz eksperci ds. oceny na poziome UE i przedstawiciele KE.
Więcej informacji o warsztatach pod linkiem - zobacz