- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Inicjatywy dotyczące biogospodarki
Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ogłasza nabór na inicjatywy związane z biogospodarką wiejską i zaprasza do wypełnienia kwestionariusza on-line do 31 stycznia 2019 r. za pomocą linku: https://www.surveymonkey.com/r/K8J5CCQ
Celem ankiety jest zebranie informacji na temat publicznych lub prywatnych inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju biogospodarki na obszarach wiejskich i które generują dochody, dają miejsca pracy i zapewniają większą równowagę środowiskową na obszarach wiejskich. Takie inicjatywy mogą obejmować małe i średnie przedsiębiorstwa wiejskie, przedsiębiorstwa społeczne lub projekty terytorialne wspierające rozwój łańcuchów wartości bio i klastrów na obszarach wiejskich. Biogospodarka obejmuje wszystkie rodzaje działalności gospodarczej oparte na zrównoważonym wykorzystaniu odnawialnych zasobów biologicznych w sposób, który tworzy wartość dodaną (pod względem gospodarczym, środowiskowym lub społecznym).
Zanim rozpoczniesz wypełnianie wersji on-line formularza, można zapoznać się pytaniami zawartymi w dokumencie pdf https://enrd.ec.europa.eu/sites/enrd/files/tg_bioeconomy_survey.pdf
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy Twój projekt mieści się w zakresie badania, można zapytać ENRD pod adresem poczty elektronicznej: bioeconomy@enrd.eu.
Zgromadzone przykłady posłużą do opracowania i upowszechnienia europejskich inicjatyw dotyczących biogospodarki obszarów wiejskich, dzięki którym będzie można dowiedzieć się o konkretnych doświadczeniach i sprawdzonych podejściach. Wyniki zostaną opublikowane za pośrednictwem portalu ENRD Rural Bioeconomy https://enrd.ec.europa.eu/greening-rural-economy/bioeconomy/rural-bioeconomy-portal_en, publikacji ENRD, a także dostarczą materiałów do analizy dla członków grupy tematycznej ENRD ds. biogospodarki.