- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Gęsi w województwie Świętokrzyskim
Zakończył się cykl szkoleń z chowu przyzagrodowego gęsi w województwie świętokrzyskim pn. Przyzagrodowy chów gęsi szansą na aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich. Celem szkoleń było nabycie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu hodowli gęsi.
Podczas szkoleń eksperci omówili zagadnienia m.in. z zakresu chowu gęsi systemem przyzagrodowym, przetwórstwo produktów z gęsi oraz przeprowadzili warsztaty z zakresu przetwórstwa gęsiny. Wykłady odbyły się w Ożarowie, Brzozowej, Opatowie i Bidzinach.
Grupę, do której były skierowane szkolenia, stanowiły kobiety z gospodarstw rolnych i w efekcie szkoleń wiedzę na temat ekologicznego chowu gęsi nabyło wiele osób zainteresowanych tą formą działalności rolnej. Chów przyzagrodowy gęsi jako rozwiązanie dla nierentownych gospodarstw wiejskich został rozpropagowany przez Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi w województwie świętokrzyskim i stanowi źródło utrzymania dla rolników chowających gęsi, których z każdym rokiem w tym regionie przybywa.
Celem realizowanych szkoleń jest promocja chowu gęsi na terenie całego kraju, dlatego już we wrześniu ruszają kolejne szkolenia w województwach podlaskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Promocja chowu gęsi oraz zdrowej żywności na bazie gęsiny w pozostałych województwach ma na celu popularyzację nowych rozwiązań w rolnictwie kierowanych do grup rolników wymagających wsparcia i przekwalifikowania. Zapraszamy zainteresowane niepracujące kobiety do 35 roku życia z gospodarstw rolnych i kobiety w wieku emerytalnym, niepracujące zamieszkujące tereny wiejskie do udziału w szkoleniach.
Film i artykuł zamieszczone na stronie telewizji internetowej powiatu opatowskiego - zobacz
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”