Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Relacja z minitargów dla pracowników PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

01.10.2018

Kolejne działanie w ramach operacji pn. Ekologia! to jest to! – współpraca rolników ekologicznych w skracaniu łańcucha dostaw za nami. W dniu 24 września 2018 roku tj. poniedziałek w Warszawie w siedzibie PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. w godzinach popołudniowych odbyły się szóste Minitargi, których odbiorcami byli pracownicy tej dużej firmy w liczbie 40 osób.  Grupa Kapitałowa PGE jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Warsztaty zgodnie z dotychczasowym programem i formułą trwały blisko 3 godziny. Pomogły zwiększyć wiedze konsumentów na temat zalet produktów pochodzących z upraw ekologicznych w tym tych z polskiej wsi jak też w zakresie umiejętności prawidłowej identyfikacji przez konsumentów żywności ekologicznej. Nasze działania skoncentrowaliśmy na promocji i upowszechnianiu wiedzy odnośnie znaku żywności ekologicznej tzw „Euroliścia”.

Uczestnicy warsztatów mieli bardzo bogaty i wypełniony po brzegi program Minitargów który podobnie jak w poprzednich edycjach obejmował nie tylko suchą część edukacyjną ale też możliwość rozmowy z rolnikiem prowadzącym gospodarstwo metodami ekologicznymi, degustacji żywności ekologicznej pochodzącej z gospodarstw z woj. Mazowieckiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Małopolskiego i innych. Pracownicy PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. zostali zapoznani z genezą eko-upraw, korzyściami wynikającymi dla konsumentów z spożywania takiej żywności, istniejącymi barierami czy różnicami w produkcji metodami ekologicznymi i konwencjonalnymi. Bardzo dużo pytań ponownie jak w poprzednich edycjach dotyczyło procesu kontroli i nadzoru w zakresie produkcji żywności ekologicznej jak też sposobów identyfikowania żywności ekologicznej. Cenna okazała się praca w grupach (omawiano indywidualnie zgłaszane problemy i wątpliwości, nastąpiła wymiana posiadanych informacji zarówno przez rolników jak i konsumentów, określono wnioski robocze, pogłębiono relacje konsument-sprzedawca-producent w świecie eko-żywności).

Warsztaty i ich podsumowanie prowadziła Pani Małgorzata Bartkiewicz, która miała wsparcie ze strony kucharza dbającego o odpowiednią oprawę smakową wydarzenia, dwóch rolników prowadzących gospodarstwa metodami ekologicznymi, znających realia polskiej wsi oraz posiadających własne gospodarstwa ekologiczne.

Kolejne 4 spotkania, których łącznie zaplanowano 10 odbędą się w ostatnim tygodniu września w następujących firmach: BOIRON Sp. z o.o, IKEA Janki, Carlsberg Polska, UPC.

Minitargi podobnie jak cała operacja pn. „Ekologia! to jest to! – współpraca rolników ekologicznych w skracaniu łańcucha dostaw” nie były by możliwe bez uzyskanego wsparcia z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć projektu

Więcej informacji o projekcie - zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009