- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
„Promowanie alternatywnych rozwiązań z zakresu przedsiębiorczości i krótkich łańcuchów dostaw żywności na przykładzie Austrii”
Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie realizuje operacje pt. „Promowanie alternatywnych rozwiązań z zakresu przedsiębiorczości i krótkich łańcuchów dostaw żywności na przykładzie Austrii”.
Zorganizowanie trzydniowego wyjazdu studyjnego na terytorium Austrii zaplanowane jest w dniach 05-07.09.2018r. Do udziału w wyjeździe studyjnym zapraszamy doradców rolnych, producentów rolnych zajmujących się produkcją żywności wysokiej jakości, przetwórstwem żywności, RHD lub sprzedażą bezpośrednią, czy też planujących taką działalność, przedstawicieli Lokalnych Grup Działania czy też przedsiębiorców związanych z branżą rolniczą i agroturystyczną, którzy w znaczący sposób wpływają na kształtowanie się kierunku rozwoju rolnictwa.
Celem operacji jest aktywizacja doradców rolniczych, producentów rolnych zajmujących się produkcją żywności wysokiej jakości, przetwórstwem żywności, RHD lub sprzedażą bezpośrednią, czy też planujących taką działalność, przedstawicieli Lokalnych Grup Działania oraz przedsiębiorców związanych z branżą rolniczą i agroturystyczną, którzy w znaczący sposób wpływają na kształt i rozwój obszarów wiejskich. Austria posiada w sprzedaży bezpośredniej długoletnią tradycję oraz zróżnicowane formy jej prowadzenia, które są wspierane przez różne instytucje. Uczestnicy wyjazdu poprzez zapoznanie się z dobrymi praktykami, polityką rozwoju obszarów wiejskich, możliwością wsparcia finansowego w postaci funduszy unijnych i innowacyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi marketingu, przetwórstwa czy związanych z lokalnym systemem sprzedaży żywności głównie w tzw. krótkich łańcuchach dostaw oraz sprzedaży bezpośredniej, będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Partnerami realizowanej operacji są: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z Siedzibą w Karniowicach.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w operacji znajdą szczegółowe informacje o naborze na stronie www.czwa.odr.net.pl
Osoby zainteresowane uczestnictwem w operacji proszę o zgłaszanie się na adresy p.makles@odr.net.pl lub j.brzozowska@odr.net.pl do 20.08.2018r.
HARMONOGRAM WYJAZDU:
I dzień wyjazdu studyjnego - 05.09.2018r.
- wyjazd z siedziby Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie,
- obiad na trasie na terenie Czech,
- wizyta w gospodarstwie prowadzącym dodatkową działalność oraz sprzedaż produktów z gospodarstwa,
- przejazd do Graz, zakwaterowanie, kolacja i nocleg
II dzień wyjazdu studyjnego - 06.09.2018r.
- śniadanie,
- wizyta na rynku rolniczym przy Kaiser –Josef-Platz w Graz –zapoznanie się z zasadami funkcjonowania „rynków rolnych”,
- spotkanie z przedstawicielem Izby Rolniczej w Styrii nt. tworzenia i promocji marek regionalnych, sprzedaży produktów regionalnych, przedsiębiorczości i działalności rynków rolnych oraz krótkich łańcuchów dostaw żywności,
- obiad,
- wizyta w gospodarstwie na Styryjskim Szlaku Jabłkowym zajmującym się przetwórstwem i sprzedażą owoców,
- przejazd do Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.
III dzień wyjazdu studyjnego - 07.09.2018r.
- śniadanie,
- spotkanie z przedstawicielami Austriackiej Izby Rolniczej w Wiedniu nt. charakterystyki rolnictwa w Austrii, alternatywnych rozwiązań w zakresie przedsiębiorczości i krótkich łańcuchów dostaw,
- wizyta w gospodarstwie rolnym prowadzącym sprzedaż bezpośrednią wytworzonych produktów na głównym targu w Wiedniu,
- obiad i powrót do Polski.
Więcej informacji o projekcie - zobacz
„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”