- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik
"Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" to pilotażowy program kompleksowej opieki nad osobami starszymi z obszarów wiejskich.
11 kwietnia o 12:00 w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja inaugurująca Program Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik, który jest wspólnym przedsięwzięciem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz Stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego.
"Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" zakłada m.in.: kompleksową opiekę z elementami rehabilitacji w trybie dziennym, kompleksową rehabilitację w trybie stacjonarnym, krótkoterminowy pobyt z noclegiem dla osób starszych połączony z rehabilitacją - w ramach wsparcia opiekunów osób starszych, np. w okresie nasilonych prac w gospodarstwie rolnym. Skierowany jest do osób podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników.
Celem Programu jest zwiększenie aktywności osób starszych w środowisku wiejskim, zmniejszenie obciążeń dla członków rodziny, związanych z opieka i pielęgnacja osoby niesamodzielnej, zmniejszenie liczby osób niesamodzielnych w gospodarstwach rolnych.
Program "Aktywny i Zdrowy Senior Rolnik" powstał w odpowiedzi na potrzebę poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w obszarze organizacji i świadczenia usług opiekuńczych, rehabilitacyjnych oraz profilaktyki zdrowotnej wśród rolników, uwzględniających ryzyko wypadków w rolnictwie, chorób typowych dla wieku podeszłego oraz specyfikę pracy rolniczej - powiedział Prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński.
Projekt realizowany będzie do 2020 r., w oparciu o bazę lokalowo-rehabilitacyjną KRUS oraz inne placówki opiekuńczo-lecznicze.
Więcej informacji na stronie www.krus.gov.pl
Słowa kluczowe : seniorzy, konferencja, społeczeństwo, zdrowie, KRUS