- KSOW 2014-2020
- PLAN DZIAŁANIA
- LEADER 2014-2020
- SZUKAM PARTNERA
- EWALUACJA PROW
- POMOC TECHNICZNA SCH. II
- Projekty Partnerów - 2017 r.
- Projekty Partnerów - 2018 r.
- Projekty Partnerów - 2019 r.
- Projekty Partnerów - 2020 r.
- Konkurs 4/2020
- Konkurs 5/2021
- .
- Turystyka na wsi
- Rynki rolne
- Analizy i ekspertyzy
- Rozwój regionalny i lokalny
- Grupy Producentów Rolnych
- Strategia UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
- Produkty regionalne i tradycyjne
- Finansowanie operacji w BGK
- Linki
- .
- Nabory wniosków SC KSOW
- ARCHIWUM - PROW 2007-2013:
- KSOW
- Działania SC KSOW
- Leader
- WPR po 2013 roku
- Współpraca międzynarodowa
- Biuletyn KSOW
- RODO
- Polityka prywatności i plików cookies
Wyjazd studyjny - susze i klęski żywiołowe
Krajowa Rada Izb Rolniczych organizuje wyjazd studyjny do Portugalii w celu wymiany wiedzy z zakresu klęsk żywiołowych ze szczególnym uwzględnieniem suszy.
Wyjazd będzie miał charakter szkoleniowy ze spotkaniami stacjonarnymi oraz wizytami w gospodarstwach rolnych. Wyjazd stworzy możliwość zrozumienia aspektów dotyczących rolnictwa portugalskiego. Podczas pobytu w Portugalii grupa zapozna się ze sposobami radzenia sobie tamtejszych rolników, władz lokalnych, samorządowych i organów władzy państwowej w sytuacji zagrożenia suszą, jak również z systemami ubezpieczeń gospodarstw rolników od takich klęsk żywiołowych. Wyjazd będzie również dobrą okazją do nawiązania ściślejszych kontaktów z organizacjami rolniczymi działającymi w tym kraju w celu wymiany informacji o podjętych lub planowanych przykładach dobrych projektów zrealizowanych w ramach funduszy europejskich, które moglibyśmy przenieść na polskie warunki i możliwość polskiego rolnictwa.
Operacja realizowana jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dwuletniego Planu Operacyjnego na lata 2016-2017 Krajowej Sieci Obszarów wiejskich w ramach działania Identyfikacja, gromadzenie i upowszechnianie dobrych praktyk mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich w ramach Priorytetu Wspieranie organizacji łańcucha dostaw żywności, w tym przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rolnych, promowanie dobrostanu zwierząt i zarządzania ryzykiem w rolnictwie.
Przewidziane efekty są zgodne z założonym Celem KSOW – Podniesienie jakości realizacji Programu oraz działaniem Identyfikacja, gromadzenie i upowszechnianie dobrych praktyk mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich, gdyż wyjazd studyjny jest dobrą okazją do wymiany dobrych praktyk i doświadczeń. W ramach efektów długofalowych zrealizowania projektu będzie możliwość wdrażania nowej wiedzy z zakresu zarządzania ryzykiem w rolnictwie w praktyce.
Termin realizacji operacji – październik 2017 r.
„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi