Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW (strona archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Prace Zespołu ds. przeglądu regulacji prawnych

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 26 maja 2008 r. powołał Zespół do spraw przeglądu regulacji prawnych dotyczących grup producentów rolnych i ich związków oraz spółdzielczości rolniczej. Z inicjatywy Zespołu udało się zrealizować następujące cele:

  1. Ustawa o zmianie ustawy o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej, który zakłada, że beneficjenci działania „Grupy producentów rolnych” w ramach PROW 2007-2013 będą mogli w pierwszym roku działalności otrzymać, na swój wniosek, środki z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na wyprzedzające finansowanie przyszłej pomocy (zaliczkowanie).

  2. Od 21 października 2009 r. grupom producentów rolnych, wstępnie uznanym grupom oraz uznanym organizacjom producentów owoców i warzyw, a także podmiotom prowadzącym działalność w zakresie przetwarzania produktów rolnych, będącym własnością tych grup, umożliwiono w ramach działania „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” składanie wniosków po upływie 14 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez Prezesa ARiMR informacji o możliwości składania w danym roku wniosków o przyznanie pomocy. Inne podmioty mogą składać wnioski o przyznanie pomocy po upływie 42 dni od dnia podania tej informacji

  3. Z dniem 1 grudnia 2008 r. ujednolicony został termin zwrotu rozliczenia różnicy podatku od towarów i usług - obecnie wynosi 60 dni. Na wniosek podatnika termin ten może być skrócony do 25 dni.
Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
   |    copyright KSOW 2009